Niebezpieczne sanki i jabłuszka do zjeżdżania! Z dnia na dzień rośnie liczba wypadków!

i

Autor: Canva.com Niebezpieczne sanki i jabłuszka do zjeżdżania! Z dnia na dzień rośnie liczba wypadków!

Niebezpieczne sanki i jabłuszka do zjeżdżania! Z dnia na dzień rośnie liczba wypadków!

2021-01-13 12:29

Niebezpieczne sanki i jabłuszka do zjeżdżania! Z dnia na dzień rośnie liczba wypadków! Tylko w miniony weekend beskidzcy goprowcy interweniowali w 14 wypadkach, które miały z tym związek. Ferie trwają, a zarówno rodzice, jak i dzieci chcą korzystać ze śniegu, który spadł w niemal całej Polsce. Należy to jednak robić z głową!

Niebezpieczne sanki i jabłuszka do zjeżdżania! Z dnia na dzień rośnie liczba wypadków! Śnieg pokrył ulice polskich miast, a dzieci i ich rodzice postanowili skorzystać z okazji i ruszyć do zabawy. To pierwsze ferie od lat, gdzie ogromną popularnością cieszą się nie narty, a... sanki! Szalone zjazdy z górki czekają na wszystkich miłośników dobrej zabawy. Pamiętać trzeba jednak o zasadach bezpieczeństwa! Podczas zjazdu łatwo o uraz, a nawet złamanie. W pierwszy weekend ferii ratownicy musieli interweniować kilkanaście razy!

Dom trzęsie mi się przez nową obwodnicę

Niebezpieczne sanki i jabłuszka do zjeżdżania! Z dnia na dzień rośnie liczba wypadków!

"Część szlaków, polan i zamkniętych stoków narciarskich jest bardzo śliska. Dzieje się tak w wyniku zmian pogodowych oraz dużego ruchu turystycznego, a w szczególności z powodu ślizgania się na tzw. jabłuszkach, sankach. Tylko w miniony weekend ratownicy interweniowali w 14 wypadkach. Spowodowane były poślizgnięciem się lub upadkiem podczas jazdy na sankach i jabłuszkach" – podali ratownicy dla PAP.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!