Niebawem ruszy spis powszechny. Za brak odpowiedzi grozi kara nawet do 5 tys. zł

2021-03-22 11:03
Niebawem ruszy spis powszechny. Za brak odpowiedzi grozi kara nawet do 5 tys. zł!
Autor: Free-Photos fot. Free-Photos

1 kwietnia ruszy Powszechny Spis Ludności. Urzędnik zapuka do drzwi i zada szczegółowe pytania dotyczące m.in. wykształcenia, stanu cywilnego, liczby osób zamieszkujących gospodarstwo i aktywności zawodowej. Za odmowę udziału w badaniu grozi kara nawet do 5 tys. zł. Odpowiedzi można udzielić także online.

Badanie, które ruszy w kwietniu i obejmie swoim zasięgiem cały kraj, jest obowiązkowe. O co zapyta nas urzędnik? M.in. o dane osobowe, emigrację, rodzinę, informacje o domu, a także m.in. o to, czy do ogrzewania domu lub mieszkania wykorzystywane są odnawialne źródła energii. Pełna lista pytań dostępna jest pod adresem https://spis.gov.pl/lista-pytan-w-nsp-2021/. Kwestionariusz można uzupełnić także online. Jeśli ktoś tego nie zrobi, zostanie odwiedzony przez rachmistrza. Za brak udziału w spisie grozi grzywna nawet do 5 tys. zł.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Barierki pozostawione po protestach
Sonda
Twardy lockdown w Polsce. Czy powinien zostać wprowadzony?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze