Nie żyje Kamil Durczok - przyczyny śmierci dziennikarza

i

Autor: (fot. PAP/Hanna Bardo) Zdjęcie poglądowe

Nie żyje Kamil Durczok - przyczyny śmierci dziennikarza

2021-11-16 7:52

Serwis press.pl poinformował 16 listopada o śmierci Kamila Durczoka. Dziennikarz zmarł nad ranem w szpitalu. Miał 53 lata. Informację o śmierci miała potwierdzić serwisowi rodzina. Jakie są przyczyny śmierci Kamila Durczoka?

Kamil Durczok - przyczyny śmierci

- Pacjent został przyjęty wczoraj o godzinie 13.45 na izbę przyjęć. Przekazany na izbę chorób wewnętrznych anty-immunologicznych i metabolicznych, a następnie przekazany na oddział anestezjologiczny intensywnej terapii. Stan pacjenta określono jako bardzo ciężki. Pacjent zmarł o godzinie 4.23 w wyniku zaostrzenia przewlekłej choroby i zatrzymania krążenia - Mówiła Joanna Chłądzyńska rzeczniczka Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Katowicach.

Kamil Durczok był polskim dziennikarzem telewizyjnym i radiowym, publicystą. To laureat wielu nagród branżowych, m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku w 2000. Był też jedną ze „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” według danych magazynu „Forbes Polska”.

Pracę w telewizji zaczął od współpracy z TVP Katowice. W latach 1993–2006 pracował w Telewizji Polskiej. Do 10 marca 2015 był redaktorem naczelnym i prowadzącym Faktów w TVN.