USA. Nauczycielka kazała dzieciom inscenizować Holokaust. Odgrywały sceny śmierci w komorze gazowej

i

Autor: pexels.com USA. Nauczycielka kazała dzieciom inscenizować Holokaust. Odgrywały sceny śmierci w komorze gazowej

Nauczycielka kazała dzieciom inscenizować Holokaust. Odgrywały sceny śmierci w komorze gazowej

2021-12-22 7:50

Uczniowie trzeciej klasy szkoły podstawowej zostali zmuszeni przez nauczycielkę do odegrania inscenizacji Holokaustu. Dzieci miały odgrywać sceny śmierci w komorze gazowej. Mało tego, nauczycielka miała też czynić antysemickie uwagi. Obecnie toczy się wobec niej dochodzenie.

Jak informuje "Washington Post", do zdarzenia miało dojść w miniony piątek (17 grudnia), podczas zajęć w bibliotece ostatniego dnia przed świąteczną przerwą w szkole Watkins Elementary w Waszyngtonie. Według relacji jednego z rodziców, uczniowie mieli według planu pracować nad własnymi projektami, ale prowadząca lekcję bibliotekarka zorganizowała zamiast tego inscenizację Holokaustu, instruując dzieci, by nikomu o tym nie mówiły.

W ramach inscenizacji uczniowie mieli m.in. odgrywać sceny z pociągów jadących do obozów koncentracyjnych, a także śmierci w komorze gazowej, czy kopać masowe groby. Jeden z uczniów żydowskiego pochodzenia został z kolei wybrany do odegrania roli Hitlera i odegrać jego samobójstwo.

Opiekunka grupy miał też czynić antysemickie uwagi. Według cytowanego rodzica, zapytana przez dzieci dlaczego Niemcy dokonali zagłady, instruktorka miała odpowiedzieć, że "Żydzi zrujnowali Boże Narodzenie".

Sedno Sprawy - Paweł Mucha

Dyrektor szkoły MScott Berkowitz stwierdził w e-mailu do rodziców, że inscenizacja nie była częścią programu nauczania, a wobec nauczycielki - która została wysłana na urlop - toczy się dochodzenie.

"Chcę zwrócić uwagę na wagę tej złej decyzji edukacyjnej, bo uczniowie nigdy nie powinni być proszeni, by odegrać jakiekolwiek sceny zbrodni, zwłaszcza ludobójstwa, wojny czy morderstwa" - napisał Berkowitz. Dyrektor dodał, że po zajęciach cała klasa odbyła spotkanie z "zespołem reagowania ds. zdrowia psychicznego".

Według "New York Times", organizatorką zajęć była Kimberlynn Jurkowski, bibliotekarka pracująca w szkole od 2014 r. Gazeta notuje, że w 2013 r. kobieta została skazana za defraudację 24 tys. dolarów w szkole w New Jersey.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE