Najmniej poważane zawody. Tych profesji Polacy nie szanują

2022-05-05 13:10

Początek maja to okres maturalny, w związku z tym wielu młodych ludzi staje przed wyborem zawodowej drogi. Pomocne może być w tym najnowsze zestawienie tych zawodów, które w Polsce są najbardziej szanowane oraz tych profesji, które w kraju nad Wisłą raczej nie są poważane. O jakie specjalizacje chodzi?

Jak znaleźć swoją drogę w życiu? To pytanie jest bardzo często wpisywane w wyszukiwarki internetowe i nie można się temu dziwić. Zwłaszcza w tym okresie na początku maja, kiedy blisko 300 tysięcy maturzystów podchodzi do najważniejszego życiowego egzaminu. Część z nich z pewnością już wie, co będzie robić w przyszłości i ma sprecyzowane plany. A co z tymi, którzy w dalszym ciągu borykają się z tymi wątpliwościami? Przecież nie jest łatwo decydować o swojej przyszłości, mając zaledwie 18-19 lat.

CZYTAJ TAKŻE: Popularna aplikacja wkrótce zniknie z telefonów. Korzystają z niej tysiące Polaków

Co może pomóc w odnalezieniu tej życiowej drogi? Pewną wskazówką mogą być najnowsze zestawienia tych zawodów, które są w Polsce niezwykle szanowane. Przecież ciekawie jest wykonywać taką pracę, która przez większość rodaków jest szanowana, prawda? Według najnowszego badania SW Research profesją cieszącą się największym poważaniem jest strażak (81 proc. respondentów wskazało właśnie ten fach). Na kolejnych miejscach jest ratownik medyczny (80 proc.), lekarz (72 proc.) i pielęgniarka (70 proc.).

CZYTAJ TAKŻE: Władimir Putin przejdzie poważną operację? Wiadomo, kto może przejąć jego obowiązki!

Najciekawiej jednak jest na samy końcu tego rankingu, bo pokazuje on, na które profesje Polacy patrzą z rezerwą. Które zatem zawody są najmniej poważane? Jakie profesje są przez Polaków nieszanowane? Znajdziesz je w poniższym materiale.

Express Biedrzyckiej - Tomasz Terlikowski: Watykan się skompromitował i długo będzie za to płacił