Katar 2022

i

Autor: Materiał prasowy

MŚ w Katarze 2022. Poznaliśmy głównego sędziego meczu otwarcia!

2022-11-18 20:26

Włoch Daniele Orsato będzie sędzią głównym niedzielnego meczu otwarcia piłkarskich mistrzostw świata Katar - Ekwador w Al-Chaur. Jednym z arbitrów VAR będzie Tomasz Listkiewicz.

Orsato, który w środę skończy 47 lat, został opisany przez FIFA jako „jeden z najbardziej doświadczonych sędziów w Europie”. Na liniach będą mu pomagali rodacy Ciro Carbone i Alessandro Giallatini, arbitrem głównym VAR wyznaczono Massimiliano Irratiego, a jednym z jego pomocników będzie Listkiewicz. Jego ojciec Michał Listkiewicz w MŚ 1990 roku we Włoszech był sędzią liniowym aż ośmiu spotkań, w tym meczu otwarcia i finału.

Orsato prowadził trzy mecze mistrzostw Europy w 2020 roku, m.in. spotkanie w Sewilli, w którym Polska zremisowała z Hiszpanią 1:1. Sędziował także finał Ligi Mistrzów w 2020 roku, gdy Bayern Monachium z Robertem Lewandowskim pokonał Paris Saint-Germain 1:0.

Włoscy sędziowie prowadzili dwa z ostatnich pięciu finałów mistrzostw świata. W 2002 roku arbitrem głównym był Pierluigi Collina, który obecnie jest przewodniczącym komisji sędziowskiej FIFA. W 2014 finał sędziował Nicola Rizzoli.

Tyle kosztuje kebab w Katarze. Tanio nie jest

Quiz. Andrzejki 2022 za pasem. Czy znasz wszystkie wróżby? Sprawdź, czy umiesz lać wosk, czy tylko wodę

Pytanie 1 z 9
Na początek coś łatwego. Najpopularniejsza andrzejkowa wróżba to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE