Mistrzostwa Obierania Mandarynek - obieraj, jedz i walcz z koronawirusem! Jak to działa?

i

Autor: Canva.com Mistrzostwa Obierania Mandarynek - obieraj, jedz i walcz z koronawirusem! Jak to działa?

Mistrzostwa Obierania Mandarynek - obieraj, jedz i walcz z koronawirusem! Jak to działa?

2021-01-11 14:15

Mistrzostwa Obierania Mandarynek - obieraj, jedz i walcz z koronawirusem! Jak to działa? Mandarynki ratują życie? 'Kilka miesięcy temu postanowiliśmy, że tradycję obierania mandarynek przekształcimy w zawody, a ich celem będzie uzbieranie pieniędzy na walkę z koronawirusem. Zapraszamy do podjęcia wyzwania i dołączenia do zawodów!' piszą na Facebooku organizatorzy. Więcej znajdziecie w tym artykule!

Kto nie kocha mandarynek? Przecież każdy z nas wie, że kojarzą się ze świętami i feriami jak nic innego. A co gdyby obierało się mandarynki i pomagało chorym? To możliwe! Szykuje się niezwykłe wydarzenie jakim są mistrzostwa obierania mandarynek! Na stronie wydarzenia czytamy:

właśnie teraz, system ochrony zdrowia potrzebuje naszej pomocy!

Od początku pandemii zakażonych zostało 1 226 883 Polaków i Polek, z czego 26 255 zmarło. Wszyscy, którzy potrzebują pomocy, mogą znaleźć ją w szpitalach, jednak przy tak ogromnych statystykach zachorowań, nawet największe szpitale zmuszone są prosić o pomoc.

Jednym z nich jest szpital kliniczny MSWiA w Warszawie, przekształcony w szpital zakaźny. Pielęgniarki, lekarze i lekarki robią co mogą, jednak brakuje podstawowych środków higienicznych i dezynfekujących, środków ochrony indywidualnej, czy testów diagnostycznych.

Z tego też powodu wychodzimy z inicjatywą zorganizowania Mistrzostw Obierania Mandarynek! Jest to akcja charytatywna, która w tym świątecznym okresie ma połączyć dobrą zabawę, z niesieniem pomocy. Nie ma chyba osoby, która w tym czasie nie obrałaby ani jednej mandarynki… a gdyby każdy obrany owoc mógł uratować komuś życie? Właśnie tak działa nasz konkurs.

We wrocławskim zoo urodziło się małe gwanako

Mistrzostwa obierania mandarynek - jak wziąć udział?

Do udziału zapisać możecie się poprzez specjalny FORMULARZ. Celem turnieju jest obranie jak największej ilości mandarynek w jednym kawałku w ciągu 3 minut. Cała akcja jest wolontariacka