Minister Mariusz Błaszczak na poligonie w Biedrusku

i

Autor: Paweł Jaskółka/SUPER EXPRESS

Ministerstwo Obrony Narodowej z kolejnym wsparciem! Znamy szczegóły transakcji

2023-03-08 20:53

- Ponad 80 tysięcy hełmów kompozytowych trafi do żołnierzy Wojska Polskiego. Jest to kolejna umowa na sprzęt ochronny, który trafi zarówno do żołnierzy wojsk operacyjnych, jak i do WOT. Dostawy rozpoczną się w tym roku - napisał na Twitterze wicepremier oraz szef MON, Mariusz Błaszczak.

- Natomiast we wpisie Polskiej Grupy Zbrojeniowej czytamy, że hełmy dostarczy wchodzące w jej skład Przedsiębiorstwo Sprzętu Ochronnego MASKPOL S.A., które dostarcza już do polskiego wojska m.in. kamizelki ochronne i hełmy - czytamy w PAP.

MON ze wsparciem. Polacy komentują

Pod wpisem Mariusza Błaszczaka rozpoczęła się dyskusja. - Przydałoby się nowoczesne ukompletowanie mundurów i balistyki (mimo prac nad Tytanem). Dosłownie wszystko od butów po nowe noktowizory, łączność ,kolimatory, rozwiązanie problemu FF (system rozpoznania),wpięcie nawet pojedynczych żołnierzy w BMS. To jest tak ważne jak czołgi - napisał jeden z użytkowników Twittera. - To cieszy ale należy ogóle wymienić oporządzenie naszych żołnierzy na praktyczne i pozwolić i to personalizować wg potrzeb panie ministrze. Przykład żołnierze Ukrainy którzy są wyposażeni w porównaniu do naszych jak USA do Irakijczyków lat 80 Proszę o refleksje - dodał z kolei pan Marek.

Sonda
Co sądzisz o wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE