Minister zdrowia nie ma złudzeń: Już nigdy nie wrócimy do czasów sprzed pandemii

i

Autor: archiwum serwisu Adam Niedzielski uważa, że pokolenie dzisiejszych 40 i 50-latków już zawsze będzie nosiło maseczki

Minister zdrowia nie ma złudzeń: Już nigdy nie wrócimy do czasów sprzed pandemii

2021-04-05 9:26

Ta wypowiedź wstrząsnęła Polakami. Minister Zdrowia, Adama Niedzielski w wywiadzie dla TVN24 stwierdził, że nigdy nie wrócimy do czasów sprzed pandemii. Jego zdaniem pokolenie dzisiejszych 40 i 50-latków już zawsze będzie nosiło maseczki i trzymało dystans społeczny.

Kiedy skończy się pandemia? Minister zdrowia: Nigdy

Szokującą opinię na temat pandemii koronawirusa wygłosił w Wielką Sobotę minister zdrowia. Adam Niedzielski w rozmowie z TVN24.pl stwierdził, że tak naprawdę to nigdy w pełni już nie wrócimy do normalności znanej nam sprzed początku pandemii

- Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy – powiedział Niedzielski w wywiadzie.

Zdaniem ministra zdrowia część z nas już zawsze będzie nosiła maseczki i trzymała dystans społeczny w obawie przed zakażeniem. Adam Niedzielski zapowiada też, że to nie jest ostatnia pandemia w naszym życiu i należy się oswajać z tym, że zagrożeń biologicznych w przyszłości będzie więcej.

Minister zdrowia: Nigdy nie wrócimy do czasów sprzed pandemii

To nie ostatnia pandemia w naszym życiu, a normalność znana sprzed czasów koronawirusa nigdy nie powróci - takie wnioski nasuwają się po lekturze wywiadu Adama Niedzielskiego, ministra zdrowia na portalu TVN24.pl. Szef resortu zdrowia był pytany o to kiedy sytuacja w Polsce się ustabilizuje.

- Jeśli mnie pytacie, czy wrócimy do czasów sprzed pandemii, to nie. Nie wrócimy. Nigdy (...) Część z nas już zawsze będzie używała maseczek i będzie trzymała dystans w obawie przed zakażeniem - powiedział w wywiadzie dla TVN24.pl Adam Niedzielski.

- Jeśli chcą mnie państwo zapytać, czy pokolenie dzisiejszych 50- i 40-latków będzie do końca swoich dni żyło w stanie zagrożenia epidemicznego, to odpowiedź brzmi: absolutnie tak - dodaje Niedzielski.

A na tym nie koniec. Minister zdrowia w tej samej rozmowie stwierdził, że "zagrożeń biologicznych będzie już tylko więcej. Mało tego: będą coraz bardziej niebezpieczne i świat będzie na nie reagował inaczej niż reagował do tej pory".

Apel i przeprosiny Mateusza Morawieckiego