MATURA 2021: co zabrać na maturę? Czy potrzebna jest maseczka, długopis, ołówek?

2021-05-04 8:27 a.d. M.D.T
Matura 2021: Najważniejsze informacje. Co trzeba wiedzieć?
Autor: Shutterstock Matura 2021: Najważniejsze informacje. Co trzeba wiedzieć?

MATURA 2021: co zabrać na maturę? Czy potrzebna jest maseczka, długopis, ołówek? "Lalka", "Pan Tadeusz", a może "Dziady"? 4 maja o godzinie 9.00 rozpocznie się matura 2021. Na pierwszy ogień - język polski. Przed wyjściem z domu każdego dnia należy sprawdzić, czy posiadamy wszystkie niezbędne nam przedmioty. Inaczej - możemy nie być dopuszczeni do egzaminu!

MATURA 2021: co zabrać na maturę? Czy potrzebna jest maseczka, długopis, ołówek? Matura 2021 to najważniejszy egzamin, jaki zdajemy w ciągu lat naszej edukacji. To od wyniku matury zależy, jakie rozpoczniemy studia. To również czas podsumowania i powiedzenia samemu sobie - TO UMIEM! W tym roku egzaminy maturalne 2021 rozpoczynają się 4 maja. Ze względu na pandemię koronawirusa ponownie zrezygnowano z przeprowadzania części ustnej z języka polskiego i języka angielskiego, tak by zadbać o bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli. Wszystkie egzaminy w formie pisemnej odbywają się ścisłym reżimie sanitarnym. Uczniowie usiądą od siebie w odstępach, które uchronią ich przed zarazkami... i oczywiście pokusą ściągania! By przystąpić do egzaminu musimy być przygotowani. Warto pamiętać, że na stoliku nie mogą znajdować się inne przedmioty niż:

  • przybory do pisania,
  • dowód osobisty,
  • butelka wody czy chusteczka higieniczna.

Niektórzy nauczyciele godzą się również na ustawienia figurki lub maskotki na szczęście. Co trzeba zabrać na maturę?

Spis treści

  1. MATURA 2021: co zabrać na maturę? Czy potrzebna jest maseczka, długopis, ołówek?
  2. Matura pisemna 2021 - co na szczęście?
Gienek z Plutycz zatrzymany przez policję! Gruba akcja! Agrounia będzie interweniować

MATURA 2021: co zabrać na maturę? Czy potrzebna jest maseczka, długopis, ołówek?

Przed drzwiami trwa sprawdzanie, czy każdy z maturzystów zabrał ze sobą dowód osobisty, długopisy i maseczkę. Najważniejsza jest oczywiście w tym roku, prócz dowodu, maseczka. Bez niej nie będzie można wejść do sali egzaminacyjnej, bo to wyjątkowa matura, pisana w czasie pandemii. To też egzamin, który absolwenci będą zdawać po blisko roku zdalnej edukacji. Dlatego arkusz ma być prostszy - usunięto z niego kilka zagadnień. Ale i tak od rana w internecie trwa nerwowe poszukiwanie przecieków. Tych jednak brak, więc maturzystom pozostaje własna wiedza i opanowanie.

Matura pisemna 2021 - co na szczęście?

Jakie przedmioty zabiera się na maturę, by przyniosły nam szczęście? Jest kilka opcji. Warto postawić na medalik lub krzyżyk - jeśli jesteśmy wierzący. W innym przypadku pomaga oczywiście czerwona bielizna, słoniki z uniesionym trąbami i czterolistna koniczynka. Mamy też nadzieję, że nie obcinaliście ostatnio włosów! W tym wypadku mogliście znacznie skrócić swoją wiedzę! 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze