Maseczki w samolocie OBOWIĄZKOWE? Jest nowa decyzja Unii Europejskiej!

2022-05-12 10:27
Policja covidowa może wlepić mandat za brak maseczki w miejscu pracy!
Autor: Pixabay.com "Policja covidowa" może wlepić mandat za brak maseczki w miejscu pracy!

Co dalej z maseczkami na lotniskach i w samolotach? O decyzji w sprawie maseczek w środę poinformowała w komunikacie Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego.

Unijna Agencja ds. Bezpieczeństwa Lotniczego wraz z Europejskim Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wydały komunikat, według którego zakrywanie ust i nosa podczas podróży lotniczych nie będzie obowiązkowe od 16 maja.

"Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego i Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób wydały aktualizację środków bezpieczeństwa zdrowotnego dla podróży lotniczych. Wskazano w niej wycofanie zalecenia obowiązkowego noszenia masek medycznych na lotniskach i na pokładzie samolotu"

– czytamy w oświadczeniu na ten temat cytowanym przez portal Interia. 

Warto zaznaczyć, że obostrzenia zniesiono po ponad dwóch latach pandemii. To nie oznacza jednak, że nie można nosić maseczek, kiedy ktoś czuje taką potrzebę, ponieważ w dalszym ciągu sprzyjają one ograniczeniu transmisji wirusa.

Sedno Sprawy - Artur Dziambor
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze