lgbt

i

Autor: Pixabay.com Koniec uchwały anty-LGBT! Naprawdę się wycofali. Wielki przełom!

Małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie będą LEGALNE w UE?! Parlament Europejski przyjął rezolucję

2021-09-14 13:48

Parlament Europejski przyjął we wtorek rezolucję dotyczącą małżeństw jednopłciowych i związków partnerskich. Europosłowie uważają, że małżonkowie i partnerzy tej samej płci powinni być tak samo traktowani, jak osoby heteroseksualne. - Małżeństwa jednopłciowe i związki partnerskie powinny być uznawane w całej Uni - ogłosił PE.

Głosowanie na temat rezolucji w sprawie osób LGBTIQ w Unii Europejskiej odbyło się we wtorek, 14 wrześnie. Przyjęto ją 387 głosami. 161 osób było przeciw. 123 osoby wstrzymały się od głosu. Parlament Europejski podkreślił, że osoby LGBTIQ powinni mieć możliwość w pełni korzystania ze swoich praw.

Co więcej - małżeństwa lub związki partnerskie - zawarte w jednym z państw członkowskich UE powinny być uznawane w pozostałych krajach należących do Unii Europejskiej. Małżonkom i partnerom tej samej płci należy się takie samo traktowanie, jak ich odpowiednikom płci przeciwnej.

Raport z Anteny 14.09

W związku z orzeczeniem Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości, który uznał, że przepisy dotyczące "małżonków" zawarte w dyrektywie o swobodnym przepływie osób mają zastosowanie również do par tej samej płci - czytamy na Polsat News.

Rezolucja wzywa też kraje Unii Europejskiej do uznania osób dorosłych, które są wymienione w akcie urodzenia dziecka za jego prawnych opiekunów. Oznacza to, że osoby LBGTIQ będą mieć takie samo prawo łączenia rodzin, jak pary heteroseksualne i ich rodziny.

Posłowie UE odnieśli się również do sytuacji na Węgrzech i w Polsce. Podkreślili, że osoby LGBTIQ doświadczają tam dyskryminacji. Być może UE podejmie sądowe kroki wobec tych dwóch państw.

Sonda
Czy "Lewy" powinien wystąpić z tęczową opaską?