Rozy

i

Autor: Youtube.com

Ta influencerka zarabia setki tysięcy dolarów. Istnieje TYLKO w wirtualnej rzeczywistości!

2021-09-14 13:27

Uwielbia surfing, deskorolkę i bieganie. Na Instagramie ma przeszło 60 tys. obserwujących, generuje miliony odsłon oraz setki tysięcy dolarów dochodu. A do tego... istnieje jedynie w wirtualnej rzeczywistości. Rozy to influencerka stworzona przez programistów i wykorzystująca algorytmy sztucznej inteligencji.

Rozy stworzona została przez programistów z koreańskiego Sidus Studio X. Zaprogramowali oni niemal 800 różnych wyrazów twarzy i ruchów, którymi posługuje się wirtualna influencerka.

- W ciągu pierwszych trzech miesięcy jej obecności na Instagramie, nikt nie zauważył, że była wirtualnym modelem 3D – chwalą się jej twórcy.

Rozy ma swoje pasje: bardzo lubi biegać, jeździć na deskorolce czy uprawiać surfing. Ma 22 lata i 170 cm wzrostu.

Ta wirtualna celebrytka wygenerowała już kilkanaście milionów odsłon na YouTube, zdobyła również mnóstwo kontraktów reklamowych. Brała m.in. udział w reklamach Chevroleta. Jak twierdzą jej twórcy, do końca 2021 roku zarobić może nawet 850 tys. dolarów.

Według ekspertów, w Korei rozpoczęła się era "wirtualnych ludzi". W ślady Rozie poszły kolejne influencerki tworzone przez sztuczną inteligencję: Rui - wirtualna youtuberka czy Kim Reah - stworzona do celów marketingowych przez firmę LG. Istnieje też cały zespół muzyczny, tworzony zarówno przez piosenkarki z krwi i kości, jak i ich wirtualne awatary.

ESKA Live: Shanguy z ekskluzywnym koncertem na ESKA.pl!