Maliszewska i Czyszczoń: Są wyniki testów na Covid-19! [Olimpiada zimowa 2022]

i

Autor: Instagram/natmaliszewska, Instagram/magdalena_czyszczon Maliszewska i Czyszczoń: Są wyniki testów na Covid-19! [Olimpiada zimowa 2022]

Maliszewska i Czyszczoń: Są wyniki testów na Covid-19! [Olimpiada zimowa 2022]

2022-02-02 17:40

Olimpiada zimowa 2022 jeszcze się nie zaczęła, ale już pojawiły się pierwsze problemy w kadrze. Występy Natalii Maliszewskiej i Magdaleny Czyszczoń stanęły pod znakiem zapytania. Od kilku dni przebywały na izolacji. Właśnie otrzymały kolejny wynik testu na Covid-19.

- Polska nadzieja medalowa w short tracku Natalia Maliszewska i panczenistka Magdalena Czyszczoń po kilku dniach izolacji uzyskały pierwsze negatywne wyniki testów na COVID-19 - poinformował szef misji olimpijskiej w Pekinie Konrad Niedźwiedzki.

Czytaj także: Olimpiada zimowa 2022: Kiedy i o której rozpoczęcie? [CEREMONIA OTWARCIA]

- Natalia Maliszewska i Magdalena Czyszczoń z pierwszymi negatywnymi wynikami… jeszcze jeden negatyw i będą mogły wrócić do wioski. Pozostali członkowie przebywający w izolacji niestety dalej pozytywni - napisał Niedźwiedzki na Twitterze.

Natalia Maliszewska

Maliszewska jest jedną z największych nadziei reprezentacji Polski na medal olimpijskich zmagań w Chinach. Na dystansie 500 m jest m.in. zdobywczynią Pucharu Świata (2018/19), srebrną medalistką MŚ (2018) i mistrzynią Europy (2019). W trwającym sezonie zwyciężyła w zawodach PŚ na olimpijskim torze w Pekinie.

Pierwsza runda zmagań na 500 m kobiet zaplanowana jest na sobotę 5 lutego, czyli dzień po ceremonii otwarcia igrzysk.

Jest ona w gronie czterech polskich sportowców, którzy z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19, uzyskanego po przylocie do Chin, musieli poddać się izolacji w wiosce olimpijskiej. Pozostali to panczeniści:

  • Czyszczoń,
  • Marek Kania
  • i Natalia Czerwonka, która z tego powodu nie będzie chorążym polskiej ekipy na ceremonii otwarcia.

Pozytywne testy w Polsce uzyskali natomiast Karolina Bosiek i Damian Żurek, którzy nie przylecieli do Pekinu z resztą ekipy.

W Chinach okazało się, że zainfekowani są także: serwismen biathlonistów Maciej Nędza-Kubiniec, lekarz Krzesimir Sieczych, członek sztabu Arkadiusz Skoneczny i szef misji medycznej Hubert Krysztofiak. Drugi negatywny wynik zwolnił już z izolacji lekarza Sieczycha.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

ESKA XD #041 - MORSOWANIE, PRIME MMA, UNCHARTED, ACRAZE

Test na inteligencję. Jesteś bystry, czy tylko ci się wydaje?

Pytanie 1 z 10
W przemysłowej pralni pięć pralek w ciągu pięciu minut wypierze 5 kg prania. Ile czasu będzie potrzebowało 100 pralek, aby wyprać 100 kg prania?