Zdjęcie ilustracyjne

i

Autor: Canva

Majówka 2022 - od kiedy do kiedy wolne w szkole?

2022-04-23 17:32

Majówka to zdecydowanie jeden z ulubionych przez Polaków termin na pierwszy letni odpoczynek. Niezależnie od tego, czy planujecie w tym okresie wypoczynek czy pracę, jeśli macie dzieci to warto wiedzieć w jakie dni w tym okresie mają one wolne od zajęć lekcyjnych. W jakie dni w tym roku wypada majówka i czy w tych dniach dzieci idą do szkoły, dowiecie się z artykułu.

Majówka 2022, dni wolne w szkole

W trakcie jakże popularnej w naszym kraju „majówki” wypadają, aż trzy święta. Warto jednak pamiętać, że tylko dwa z nich są ustawowo wolne od pracy. Wiele osób w tym okresie decyduje się na organizację krótkiego letniego wypoczynku w tym okresie. W tym roku 1 maja (Święto Pracy) dosyć niefartownie wypada w niedzielę. Natomiast 3 maja (Święto Narodowe Trzeciego Maja) we wtorek. Takie niezbyt dogodne ułożenie tych dni w kalendarzu powoduje, że majówka 2022 nie będzie wyjątkowo długa, o ile nie dodamy do niej kilku dni z urlopu. Wystarczy wziąć wolne 2 maja by cieszyć się 4-dniowym weekendem.

Jeśli jednak w tym okresie nie planujecie urlopu, to musicie się przygotować na to by zorganizować jakoś czas swoim podopiecznym. Jak wiadomo 2 maja nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, to jednak w szkołach uczniowie tego dnia są zwolnieni z zajęć dydaktycznych. Uczniowie będą, więc mieć dodatkowe dwa dni wolne: poniedziałek i wtorek (2 i 3 maja).

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Rzeżucha – dlaczego warto ją hodować i jeść przez cały rok?