majówka

i

Autor: Pixabay.com

MAJÓWKA 2021 - dni wolne od pracy i szkoły

2021-04-07 14:35

Ten czas to dla wszystkich Polek i Polaków chwila odpoczynku od codziennych obowiązków. W jakie dni wypada Majówka 2021? Jak dużo wolnego od pracy i szkoły będziemy mieli w tym roku? Wszystkiego dowiecie się z naszego artykułu.

Majówka 2021 - dni wolne od pracy i szkoły to coś, co interesuje wszystkich mieszkańców i mieszkanki naszego kraju. Na początku maja wypadają bowiem dwa ważne święta państwowe Święto Pracy i rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. Obie te uroczystości są ustawowo dniami wolnymi od pracy i szkoły. Pomiędzy nimi wypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Co prawda jest to zwykły dzień roboczy, lecz wiele zakładów pracy i szkół daje wtedy wolne. Dzięki temu wszyscy możemy się cieszyć długim weekendem. Ile będzie trwał w 2021 roku? To zależy od tego, w jakie dni tygodnia wypadają oba ważne święta.

Przedłużenie obostrzeń i powrót do szkół? Konferencja Adama Niedzielskiego

Ile wolnego w Majówkę 2021?

W jakie dni wypadają majowe święta państwowe? 1 maja to sobota, natomiast 3 maja jest poniedziałek. Co ważne, pracodawcy i szkoły mają obowiązek oddać dzień wolnego, jeśli święto wypada w sobotę lub niedzielę. Termin jest zwykle odgórnie ustalany i nie musi sąsiadować z pozostałymi dniami długiego weekendu, jednak w większości przypadków idzie się na rękę uczniom i osobom pracującym. Możemy się więc spodziewać dodatkowego dnia wolnego w piątek 30 kwietnia lub czwartek 4 maja.

Sonda
Czy w tych okolicznościach 3-majówka powinna zostać odwołana?