szczepionka

i

Autor: Pixabay.com

Loteria szczepionkowa ZAPISY - jak wziąć udział w losowaniu nagród?

2021-07-03 22:36

Loteria Narodowego Programu Szczepień to coś, co rozpala emocje zarówno wśród osób, które już się zaszczepiły, jak i tych czekających na swoją kolej. By wziąć udział w losowaniu nagród, należy się zapisać. Informacje na ten temat znajdziecie w naszym artykule.

AKTUALIZACJA - loteria wystartowała w lipcu

Podczas konferencji prasowej 24 czerwca poinformowano, że Loteria szczepionkowa rozpocznie się 1 lipca i potrawa do 30 września. Potwierdzono większość informacji, które znalazły się w naszym tekście. Warto podkreślić, że aby zapisać się do udziału w loterii, trzeba być osobą pełnoletnią i w pełni zaszczepioną. Losowanie finałowe zaplanowano na 6 października. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Loteria szczepionkowa 2021

Loteria szczepionkowa - zapisy są konieczne, by wziąć w niej udział. Jak czytamy na stronie gov.pl, Loteria wystartuje 1 lipca i będzie realizowana przez Totalizator Sportowy. Każdy, kto weźmie w niej udział, będzie miał cztery szanse na wygraną: natychmiastową - co 2000 osoba wygra 500 złotych, cotygodniową – z nagrodami pieniężnymi 2 razy po 50 tys. złotych, comiesięczną – nagrody pieniężne 2 razy po 100 tys. złotych i samochody hybrydowe oraz finałową – po 1 mln złotych plus samochód hybrydowy oraz hulajnogi elektryczne i vouchery dla dwojga zwycięzców. Nagrody, jak widać, są kuszące. Nic wiec dziwnego, że tak wiele osób szuka informacji na temat zapisów. Rząd zapowiedział na połowę czerwca 2021 podanie szczegółowych zasad uczestnictwa w loterii. W sieci od jakiegoś czasu krążą jednak przecieki na temat zapisów. Dowiadujemy się z nich, jak prawdopodobnie będzie wyglądał proces zgłaszania swojego uczestnictwa w loterii narodowego programu szczepień.

Kasza - dlaczego warto ją jeść? Rodzaje kasz
Sonda
Czy loteria Narodowego Programu Szczepień to dobry sposób na zachęcenie społeczeństwa do szczepień?

Zapisy na loterię szczepionkową - jak to wygląda?

Do informacji na temat zapisów na Loterię Narodowego Programu Szczepień, dotarł Fakt. Z ustaleń dziennikarzy wynikało, że prawdopodobnie będzie się można zapisać przez internetowe konto pacjenta lub poprzez infolinie. Ważne jest, że chęć udziału w loterii będzie można po 1 lipca zgłosić już podczas szczepienia. Dotyczy to tych osób, które po tej dacie będą się dopiero zapisywać na przyjęcie preparatu.

Te informacje w większości się potwierdziły. Jak czytamy na stronie pacjent.gov.pl, wyrazić zgodę na udział w loterii można

  • na Internetowym Koncie Pacjenta
  • dzwoniąc na infolinię 989.

Jak wyrazić zgodę? INSTRUKCJA

Na stronie pacjent.gov.pl znajdujemy też instrukcję wyrażania zgody na wzięcie udział w loterii.

  • Zaloguj się na swoje Internetowe Konto Pacjenta, a od razu na górze zobaczysz powiadomienie o możliwości wyrażenia zgody. Kliknij na nie.
  • Jeśli nie podałeś/aś swojego numeru telefonu komórkowego na IKP, uzupełnij lub uaktualnij dane, bo na ten numer uzyskasz informacje o wygranej.
  • Wyraź zgodę na przetwarzanie Twoich danych na potrzeby loterii, a następnie potwierdź chęć udziału w loterii. Wyskoczy okienko z potwierdzeniem.

Zgodę można w każdej chwili wycofać. Oznacza to rezygnację z udziału w loterii.

Kto może wziąć udział w loterii?

Loteria Narodowego Programu Szczepień przewidziana jest dla wszystkich, którzy przyjęli pierwszą dawkę szczepionki (lub szczepionkę jednodawkową). Oznacza to, że na chwilę obecną (czerwiec 2021) możliwość wzięcia udziału w loterii ma ponad 23 milionów mieszkańców i mieszkanek Polski. W loterii można wziąć udział jeśli:

  • masz skończone 18 lat
  • jesteś po pełnej dawce szczepienia (dwóch dawkach w przypadku szczepionek Comirnaty, Moderna i Astra Zeneca) – do 30 września
  • wyrazisz zgodę na udział w loterii.