Lodówkomaty firmy InPost. Co to takiego? Co można tam zamówić?

i

Autor: Materiały prasowe InPost Lodówkomaty firmy InPost. Co to takiego? Co można tam zamówić?

Lodówkomaty firmy InPost. Co to takiego? Co można tam zamówić?

2021-06-02 11:46

Firma InPost zaczęła uruchamiać Lodówkomaty. Obecnie takie urządzenia InPost są dostępne w Warszawie i Krakowie – łącznie w 50 lokalizacjach. Od niedawna znajdują się również we Wrocławiu. Już przed wybuchem pandemii według badań aż 40% kupujących w sieci chciało odbierać zakupy spożywcze w Paczkomatach InPost – stąd pomysł na Lodówkomaty. Co można zamówić do Lodówkomatów? Jak wyglądają? Sprawdźcie poniżej.

Lodówkomaty firmy InPost - to nowy pomysł pocztowych lodówek do których każdy będzie mógł zamówić zakupy spożywcze, a następnie w łatwy sposób je odebrać. Obecnie takie urządzenia InPost są dostępne w Warszawie i Krakowie – łącznie w 50 lokalizacjach. Lodówkomaty InPost działają także przy sklepach Auchan w Piasecznie, Łomiankach i Auchan Jubilerska w Warszawie. Wrocław to kolejne miasto po Warszawie i Krakowie, w którym wprowadzone zostało takie rozwiązanie. Lodówkomaty InPost mają trzy strefy temperatury – stałą +16°C, chłodzenie +4°C i mrożenie -18°C. Otwory na ściankach skrytki zapewniają przepływ powietrza.

- Jesteśmy już po testach Lodówkomatów w Warszawie i Krakowie, czujemy się w pełni gotowi na rozwijanie sieci takich maszyn w Polsce. W tym roku jednak skupimy się na skokowym wzroście liczby Paczkomatów w Polsce i Europie – dlatego następne Lodówkomaty będą instalowane w przyszłym roku. To kolejny perspektywiczny obszar, w którym się rozwijamy – oprócz zwiększania zasięgu geograficznego. Pandemia potwierdziła, że zakupy spożywcze online – zwłaszcza w dużych miastach – są coraz bardziej pożądane przez konsumentów – podkreśla Rafał Brzoska, prezes InPost.

Lodówkomaty firmy InPost. Jak wyglądają?

Urządzenia wyglądają bardzo podobnie do paczkomatów z tą różnicą, że w nich znajdują się lodówki. Można do nich zamówić produkty spożywcze takie jak: warzywa, owoce, mrożonki, produkty świeże, artykuły farmaceutyczne, kosmetyki, torty, ciasta, kwiaty czy upominki. Dostarczane są samochodami zapewniającymi utrzymanie tych produktów w odpowiednio niskich temperaturach.

Lodówkomaty InPost. Gdzie się znajdują?

Jak na razie Lodówkomatów nie ma zbyt wiele, a część już stojących automatów jeszcze nie uruchomiono. InPost posiada aktualnie 54 Lodówkomaty. 35 z nich znajduje się w Warszawie i okolicach, 15 w Krakowie, a 4 we Wrocławiu. W stolicy Dolnego Śląska pocztowych lodówek ma w przyszłości powstać jeszcze 16. Szczegółowe adresy Lodówkomatów możecie znaleźć na stronie firmy InPost. 

Raport z Anteny 02.06
Sonda
Czy chciałbyć aby sztuczna inteligencja działała już w Polsce?