Lockdown na Wielkanoc 2021 czy luzowanie obostrzeń? Minister przedstawił propozycje

2021-02-24 18:51 STAN
Lockdown na Wielkanoc 2021 czy luzowanie obostrzeń? Minister zdrowia przedstawił propozycje
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Wielkanoc 2020 ze względu na obostrzenia wiele osób spędziło samotnie. Zbliżają się tegoroczne święta. Czy Wielkanoc 2021 też będziemy musieli spędzić bez najbliższych? Minister Zdrowia Adam Niedzielski podczas konferencji prasowej przekazał informacje o najnowszych obostrzeniach, ale zdradził też wstępne plany dotyczące obostrzeń na 4 kwietnia, czyli na święta wielkanocne. Będzie lockdown czy luzowanie obostrzeń?

Spis treści

  1. Lockdown na Wielkanoc
  2. Wielkanoc 2021: Czy będzie można odwiedzać bliskich?
  3. Jakie obostrzenia od 27 lutego 2021?

Wielkanoc 2021 przypada w niedzielę 4 kwietnia. Rząd zdradził, czy będzie można odwiedzić bliskich, czy tak jak w poprzednim roku, zalecane będzie pozostanie w domach.

Lockdown na Wielkanoc

Od marca 2020 roku w Polsce zostały m.in. zamknięte szkoły, sklepy i obowiązywał zakaz przemieszczania się. Lockdown spowodowany koronawirusem całkowicie sparaliżował kraj. W związku z obostrzeniami, wiele osób postanowiło spędzić święta wielkanocne samotnie, by nie narażać bliskich na możliwość zarażenia się koronawirusem. Jak będzie wyglądała Wielkanoc 2021?

Wielkanoc 2021: Czy będzie można odwiedzać bliskich?

W ostatnim czasie obostrzenia w Polsce zostały nieco poluzowane. Rząd zdecydował się otworzyć m.in. stoki narciarskie, hotele czy galerie handlowe. W ostatnim czasie ponownie odnotowano znaczny wzrost zachorowań i podczas konferencji prasowej 24.02. minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział ponowne zaostrzenie obostrzeń - zwłaszcza dla mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego.

Zapytany o obostrzenia na Wielkanoc 2021 odpowiedział: Na razie rząd nie rozważa konkretnego rozwiązania dotyczącego obostrzeń w czasie Wielkanocy, ale nastawienie jest takie, że jeżeli tylko będzie przestrzeń, to będziemy podejmowali decyzje luzujące.

Jakie obostrzenia od 27 lutego 2021?

Od soboty 27 lutego nowe obostrzenia zostaną wprowadzone głównie w województwie warmińsko-mazurskim, gdzie jest największe skupisko zachorowań. To tam ponownie zostaną zamknięte hotele czy galerie handlowe, a dzieci wrócą do nauki zdalnej. W pozostałych regionach obostrzenia pozostają bez zmian. Zmieniają się natomiast wymagania dotyczące zasłaniania nosa i ust - od soboty wymagane będą maseczki. Przyłbice, kominy, chusty nie będą traktowane jako odpowiednie zabezpieczenie.

Raport z Anteny 24.02
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze