Nowa kolekcja Lego LGBT+

i

Autor: facebook.com/Lego Nowa kolekcja Lego LGBT+

Lego wypuszcza tęczową kolekcję ludzików. "Wszyscy są niesamowici"

2021-05-21 8:50

Producent klocków Lego zaprezentował wczoraj tęczową kolekcję "Everyone Is Awsome" (z ang. Wszyscy są niesamowici) dedykowaną społeczności LGBT+ oraz osobom o innym niż biały kolorze skóry. Zobaczcie!

Kolekcja "Everyone Is Awsome" składa się z 11 kolorowych ludzików i została zaprojektowana z okazji Miesiąca Dumy osób LGBT+, który trwa przez cały czerwiec. Każdy z ludzików ma nieco inny wygląd i kolor – znajdziemy tam nie tylko kolory tęczy, ale też barwy reprezentujące społeczność transseksualną oraz ludziki w kolorze czarnym i brązowym, podkreślającym różnorodność odcieni skóry i pochodzenia osób LGBT+.

Zestaw Lego LGBT+

Z opisu producenta dowiadujemy się, że żadnej z nowych figurek z zestawu "Everyone Is Awsome" nie przypisano konkretnej płci. Figurki mają być symbolem indywidualności i niejednoznaczności. Wyjątek stanowi jedynie fioletowa figurka z mocno wystylizowaną peruką, która "jest wyraźnym ukłonem w stronę wszystkich fantastycznych drag queens".

Projektant nowej kolekcji Lego LGBT+ Matthew Ashton, sam jest osobą należącą do tej społeczności. Jak wspomina w rozmowie z „The Guardian” gdy dorastał, mówiono mu czym i jak powinien się bawić, jak chodzić, jak mówić, jakie ubrania zakładać. Bycie kimś innym niż się jest naprawdę było strasznie wyczerpujące.

- Chciałem jako dziecko, spojrzeć na świat i pomyśleć: 'Wszystko będzie dobrze, jest tu dla mnie miejsce'. Chciałbym zobaczyć inkluzywne doświadczenie, które pokazuje, że 'każdy jest niesamowity' – wyjaśnił w „The Guardian”.

Ludziki z nowej kolekcji "Everyone Is Awsome" wejdą do sprzedaży 1 czerwca.

Źródło: wirtualnemedia.pl

Raport z Anteny 20.05