Lasy Państwowe: dyrektor generalny Andrzej Konieczny odwołany. Kto go zastąpi?

2021-04-08 18:00 STAN PAP.
Dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny odwołany ze stanowiska
Autor: Twitter/Edward Siarka Dyrektor generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny odwołany ze stanowiska

Dyrektor generalny Lasów Państwowych odwołany ze stanowiska. Informacje podał na Twitterze wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka. Kto zastąpi Andrzeja Koniecznego?

- Dziś został odwołany Dyrektor Generalny Lasów Państwowych Andrzej Konieczny. Dziękuję Panu Dyrektorowi za wieloletnią pracę na rzecz polskich lasów - poinformował na Twitterze wiceminister klimatu i środowiska, pełnomocnik rządu ds. leśnictwa i łowiectwa Edward Siarka.

Rzecznik Ministerstwa Klimatu i Środowiska Aleksander Brzózka oficjalnie potwierdził w czwartek odwołanie dyrektora generalnego Lasów Państwowych. 19 stycznia 2018 r. ówczesny minister środowiska Henryk Kowalczyk, powołał Koniecznego na stanowisko dyrektora generalnego Lasów Państwowych.

Andrzej Konieczny od 19 listopada 2015 r. do 18 stycznia 2018 r. był podsekretarzem stanu w Ministerstwie Środowiska; jako wiceminister środowiska był pełnomocnikiem ds. Puszczy Białowieskiej.

Andrzej Konieczny [WYKSZTAŁCENIE]

Konieczny to absolwent Wydziału Leśnego Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie na kierunku leśnictwo. W 2004 roku otrzymał tytuł doktora nauk ekonomicznych. Ukończył także studia podyplomowe Master of Business Administration University of Illinois we współpracy z Politechniką Lubelską oraz studia podyplomowe Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw na Wydziale Ekonomicznym Uniwersytetu w Białymstoku.

Z Lasami Państwowymi był związany od 1996 roku. W latach 2013-2014 jako nadleśniczy kierował Nadleśnictwem Białowieża.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Raport z Anteny 08.04
Najnowsze