Wulkan na Islandi

i

Autor: YT/RUV Wulkan na Islandi został wystawiony na sprzedaż

Kup sobie WULKAN! Jeden z najbardziej popularnych jest na sprzedaż!

2021-05-17 9:42

Wulkan Fagradalsfjall na Islandii, który w ostatnim czasie stał się gwiazdą YouTuba oraz nadal jest aktywnym wulkanem i wybucha został wystawiony na sprzedaż. Kupić go może każdy! Na razie nie wiadomo ile będzie trzeba za niego zapłacić. Spełnić jednak będzie trzeba jeden warunek - po zakupie wulkany musi on być otwarty dla turystów, nie można go mieć tylko dla siebie.

Kup sobie wulkan! I to nie tak drogo! Na Islandii na sprzedaż wystawiono ziemię. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, iż na wspomnianej ziemi znajduje się jeden z najbardziej popularnych wulkanów na świecie – Fagradalsfjadl. Sam wulkan znajduje się około 30 kilometrów od stolicy Isladnii, Reykjaviku.

Wulkan cały czas jest czynny, jego ostatnia erupcja miała miejsce 19 marca. Wówczas powstała w nim szczelina o długości pół kilometra. Wulkan stał się natychmiast gwiazdą – zaczął ściągać turystów a co jeszcze odważniejsi piekli na nim kiełbaski. Wulkan znajduje się na terenie prywatnym i należy do stowarzyszenia. Te po ostatniej erupcji otrzymało wiele propozycji od potencjalnych kupców, aby wulkan kupić. Przedstawiciele stowarzyszenia nie mówili, ile wulkan może kosztować kupującego, zaznaczając jedynie, że byli gotowi go sprzedać „za odpowiednią cenę”.

Eurowizja 2021. Edyta Górniak kontra Rafał Brzozowski

Najpiękniejsze zabytki Europy. Gdzie to jest?

Pytanie 1 z 10
Gdzie mieści się Partenon?
Zdjęcie

Premier Isladnii, Katrin Jakobsdottir zapowiedziała jednak, iż nowy właściciel wulkanu nie będzie mógł ograniczyć do niego dostępu. Krótko mówiąc wulkan nadal będzie musiał być atrakcją turystyczną. Rząd Islandii w ostatnim czasie przeznaczył na infrastrukturę turystyczną wokół wulkanu ponad pół miliona dolarów. Osoba, która kupi wulkan Fagradalsfjall ma duże szanse, aby stać się właścicielem jednej z najpopularniejszych atrakcji turystycznych na Islandii. Według geologów erupcja może trwać jeszcze kilka lat, a sam wulkan znajduje się zaledwie godzinę jazdy od Reykjaviku. Na razie nie wiemy jednak, ile za wulkan będzie trzeba zapłacić.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]