Jedno ze zniszczonych aut

i

Autor: facebook.com/medycynagranicy Jedno ze zniszczonych aut

Wiadomo kto uszkodził auta Medyków na Granicy! [AKTUALIZACJA]

2021-11-18 13:16

O incydencie, do jakiego doszło 13 listopada wieczorem, wolontariusze poinformowali na swoich social mediach. Policjanci dziś (18 listopada) zatrzymali trzy osoby odpowiedzialne za zniszczenia prywatnych samochodów medyków którzy działali w inicjatywie „Medycy na Granicy”. Kim byli wandale przeczytacie poniżej.

Zniszczono auta medyków pomagających na granicy polsko-białoruskiej

W sobotę poinformowano, że nieznani sprawcy zniszczyli pięć prywatnych samochodów. Samochody należały do wolontariuszy zaangażowanych w inicjatywę Medycy na Granicy, której celem jest udzielanie pomocy medycznej migrantom przy granicy polsko-białoruskiej. Auta wolontariuszy zaparkowane były na parkingu przy jednym z pensjonatów. Na opublikowanych na fanpage’u inicjatywy zdjęciach widać, że samochody osobowe należące do medyków, ratowników oraz osób z nimi współpracujących, mają powybijane szyby, potłuczone reflektory, zniszczoną karoserię i poprzebijane opony. Ze względu na czynności policji mające na celu wyjaśnienie sprawy dzisiejszy dyżur medyków został wstrzymany.

Na swoim profilu członkowie inicjatywy napisali „Nie tak wyobrażaliśmy sobie ostatnie dyżury Medyków Na Granicy. Żałujemy, że niesiona przez nas pomoc medyczna spotkała się z tak agresywna i brutalną reakcją. Za nami 39 dyżurów, był to dla nas czas wytężonej pracy i wielu emocji. Z wielu stron doświadczyliśmy gestów solidarności i wsparcia. Dziękujemy.” Poinformowali, również że 15 listopada kończą pracę przy granicy polsko-białoruskiej, a ich misję przejmie Medyczny Zespół Ratunkowy PCPM.

[AKTUALIZACJA] Wiadomo już kto stał za zniszczeniem mienia medyków. W związku z prowadzonym dochodzeniem zatrzymano 3 osoby. Dwóch mężczyzn w wieku 23 i 25 lat, oraz 23 letnią kobietę. Wszyscy zatrzymani są mieszkańcami Białegostoku. Cała trójka związana jest z grupą lokalnych "pseudokibiców". W trakcie przeszukania w miejscach ich zamieszkania, policjanci zabezpieczyli maczety i noże których najprawdopodobniej użyto do zniszczenia mienia medyków.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Atak na granicy. Przeciwko polskim służbom użyto gazu łzawiącego