karetka neonatologiczna

i

Autor: źródło: radom.pl

Koronawirus: Najgorsze dopiero przed nami! Kraska: "Nowych przypadków będzie przybywać"

2021-03-21 9:28

W województwach warmińsko-mazurskim, mazowieckim czy małopolskim ok. 90 proc. wszystkich dodatnich przypadków koronawirusa to jest mutacja brytyjska - powiedział w niedzielę Waldemar Kraska. Wiceminister zdrowia dodał również, że najbliższy tydzień będzie dla nas bardzo trudny. Dlaczego? Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Na antenie Polsat News wiceszef resortu zdrowia powiedział, że liczba nowych zakażeń będzie w najbliższych dniach wzrastać.

Tendencja jest wzrostowa. Nowych przypadków będzie nam przybywać. Szczególnie mutacja brytyjska, o której tak ostatnio głośno mówimy w skali całego kraju - to jest prawie 80 proc. wszystkich przypadków. Mamy też województwa, takie jak: warmińsko-mazurskie, mazowieckie, czy też małopolskie, gdzie już ok. 90 proc. wszystkich dodatnich przypadków koronawirusa to jest mutacja brytyjska (...) Widzimy, że ta mutacja jest coraz bardzo agresywna, wypiera już tego klasycznego koronawirusa

mówił Kraska. Podkreślił, że następny tydzień będzie bardzo ważny dla nas wszystkich - "nie tylko ze względu na ilość nowych zakażeń, ale także dlatego, że niestety coraz więcej osób zakażonych koronawirusem przybywa w Polsce w szpitalach".

Wiosna czy zima? Warszawa zasypana śniegiem

Kraska zaznaczył również, że "w ciągu miesiąca wyjazdy ratownictwa medycznego, czyli wyjazdy karetek pogotowia do pacjentów, u których stwierdzono COVID-19, wzrosły prawie czterokrotnie".

"Prawie trzykrotnie wzrosła także liczba pacjentów, u których stwierdza się saturację poniżej 90. To pokazuje, że ten przebieg choroby jest zdecydowanie cięższy niż w ostatniej fali" - zwrócił uwagę wiceminister zdrowia.

W sobotę Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u 26 405 osób. Zmarło 349 osób. W Polsce od początku epidemii zdiagnozowano ponad 2 mln chorych na COVID-19.

QUIZ Najsławniejsi Polacy w historii. Wstyd ich nie znać

Pytanie 1 z 15
Z którym z tych bokserów nigdy nie zmierzył się Andrzej Gołota?