Koniec świata, jaki znamy do 2040 roku?! Ludzkość czekają dwa scenariusze

i

Autor: Pixaby Koniec świata, jaki znamy do 2040 roku?! Ludzkość czekają dwa scenariusze

Koniec świata, jaki znamy do 2040 roku?! Ludzkość czekają dwa scenariusze

2021-08-12 15:05

Świat, jaki znamy jest bliżej końca, niż nam się wydaje. Tak wynika z badań naukowców. Według nich do 2040 roku czeka nas upadek cywilizacji. Ludzkość czekają dwa scenariusze. Jakie?

Niedawno pisaliśmy o raporcie Międzynarodowego Zespołu ds. Zmian Klimatu (IPCC). Wynika z niego, że świat jest bardzo blisko nieodwracalnych zmian klimatycznych. To skutki działania ludzi - m.in. wytwarzanie gazów cieplarnianych. Przez to ekstremalne zjawiska pogodowe, jak fale upałów, czy huragany będą się nasilać i występować coraz częściej. Jeśli jeszcze chcemy coś zmienić, to działania powinniśmy podjąć natychmiast.

Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj:

Ekstremalne zjawiska w pogodzie będą się nasilać. "Nieodwracalne zmiany klimatu coraz bliżej"

Tajemnicze zjawisko nad Warszawą! To ludzie perseidy z Red Bull Skydive Team

Upadek naszej cywilizacji do 2040 roku. Ludzkość czekają dwa scenariusze

Do wspomnianego raportu trzeba podchodzić poważnie. Sprawdzają się bowiem czarne scenariusze sprzed kilkudziesięciu lat. W 1972 roku zespół naukowców z Massachusetts Institute of Technology i Klubu Rzymskiego opublikował raport według których, do 2040 roku upadnie cywilizacja, jaką znamy. Najnowsze badania tylko to potwierdzają, jeśli nie zaczniemy działać.

"Wielki kryzys" ma nastąpić ze względu na nadmierne wydobywanie zasobów naturalnych oraz eksploatację zasobów. Badania pokazują, że dążenie do ciągłych wzrostów nie jest możliwe. W pewnym momencie musi nastąpić zatrzymanie rozwoju cywilizacyjnego. To prognozuje się właśnie do 2040 roku. Naukowcy wysuwają dwa scenariusze: albo nastąpi gwałtowne i wyraźne załamanie, albo spadki będą z "miękkimi lądowaniami". "Wzrost gospodarczy i przemysłowy zatrzyma się, a następnie spadnie, co zaszkodzi produkcji żywności i standardom życia". Ludzkość nie przestanie istnieć. Ale konieczna będzie zmiana stylu życia.

Sonda
Spadające gwiazdy w Polsce - czy będziesz obserwować?