Mateusz Morawiecki

i

Autor: AP Mateusz Morawiecki

Konferencja prasowa Ministra Zdrowia i premiera Mateusza Morawieckiego 7.04.2021. Do kiedy lockdown?

2021-04-07 9:43

Konferencja prasowa premiera i Ministra Zdrowia 7.04.2021. Do kiedy lockdown? 25 marca premier Mateusz Morawiecki i minister zdrowia Adam Niedzielski ogłosili TWARDY LOCKDOWN w Polsce, który miał potrwać przez dwa tygodnie i objąć Święta Wielkanocne. Luzowanie obostrzeń od 9 kwietnia wydaje się jednak mało realnym scenariuszem. Szczegóły poznamy na konferencji prasowej zapowiadanej na 7 kwietnia.

Spis treści

  1. Konferencja prasowa Ministra Zdrowia 7.04.2021 - o której oglądać na żywo?
  2. Konferencja prasowa premiera i Ministra Zdrowia 7.04.2021- gdzie oglądać na żywo w TV i online

Konferencja prasowa premiera i Ministra Zdrowia 7.04.2021. Do kiedy lockdown? Już w środę 7 kwietnia Mateusz Morawiecki wraz z Adamem Niedzielski na konferencji prasowej przedstawią informacje o tym, jak funkcjonować będziemy przez kolejne dwa tygodnie. Obecne obostrzenia obowiązują do 9 kwietnia. Zamknięte pozostają między innymi: sklepy budowlane, sklepy RTV, księgarnie, a także salony fryzjerskie i inne salony usługowe. Czy zostanie przedłużony twardy lockdown? A może powrócimy do podziału Polski na strefy? Jako kryterium do wprowadzania lockdownu w poszczególnych regionach przyjęto wskaźnik liczby zachorowań na 100 tys. mieszkańców. Jeżeli średnia liczba wykrytych przypadków z ostatnich siedmiu dni jest większa niż 40 na 100 tys. mieszkańców, to w danym województwie wprowadzane są ostre restrykcje. Warto pamiętać, że we wtorek 6 kwietnia liczba odnotowanych zakażeń koronawirusem w Polsce nie przekroczyła 10 tysięcy. Być może rząd zdecyduje się zatem na luzowanie obostrzeń. Jeśli tak się stanie, to warto wiedzieć co może zostać otwarte od 10 kwietnia.

Konferencja prasowa Michała Dworczyka, piotra Müllera i Filipa Nowaka

Konferencja prasowa Ministra Zdrowia 7.04.2021 - o której oglądać na żywo?

Centrum Informacyjne Rządu o tym, o której odbędzie się briefing prasowy ministra zdrowia Adama Niedzielskiego, Szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka, premiera, czy rzecznika prasowego rządu Piotra Müllera zawiadamia zazwyczaj tego samego dnia. Konferencja prasowa 7 kwietnia planowana jest na godzinę 11.00. Nieoficjalnie mówi się, że rozważane jest:

  • przedłużenie zamknięcia żłobków i przedszkoli o tydzień,
  • zamknięcie gastronomii,
  • zamknięcie galerii handlowych,
  • zamknięcie siłowni,
  • zamknięcie salonów fryzjerskich i kosmetycznych,
  • zamknięcie wielkopowierzchniowych sklepów budowlanych i meblowych.

Konferencja prasowa premiera i Ministra Zdrowia 7.04.2021- gdzie oglądać na żywo w TV i online

Konferencja Mateusza Morawieckiego 7 kwietnia będzie transmitowana przez największe stacje telewizyjne takie jak TVN24, Polsat News i TVP Info. Wystąpienie premiera będzie można również śledzić na oficjalnym profilu kancelarii premiera na facebooku.

Sonda
Czy chodzisz do kościoła w czasie pandemii koronawirusa?