gorzów szpital fala korona

i

Autor: materiały szpitala Gorzów Gorzowska lecznica szykuje się do większej liczby zachorowań.

PONAD 30 TYS. ZAKAŻEŃ! Piąta fala już na dobre w Polsce

2022-01-19 10:59

30 586 nowych zakażeń. W środę, 19 stycznia, Adam Niedzielski - minister zdrowia podał najnowsze informacje dotyczące pandemii w Polsce. Co jeszcze podczas konferencji przekazał szef resortu zdrowia? Jakie są prognozy i plany rządzących na walkę z piątą falą pandemii w naszym kraju?

Konferencja ministra zdrowia 19.01

30 586 nowych zakażeń koronawirusem. W środę, minister zdrowia przedstawił najnowsze dane dotyczące pandemii. Dlaczego to szef resortu zdrowia osobiście podał tę liczbę?

- Moja obecność wynika z tego, że te wyniki są bardzo poważne - powiedział. - Oznaczają, że już nie tylko wkroczyliśmy w piątą falę, ale że ta fala będzie w najbliższych dniach bardzo dynamicznie się rozwijała.

Środowa liczba jest większa niż rekord zakażeń w IV fali. Minister zaznaczył, że dynamika oznacza podwajanie z tygodnia na tydzień liczby infekcji.

- W przyszłym tygodniu liczba zakażeń może wynieść nawet powyżej 50 tysięcy - powiedział Niedzielski.

Jak podało Ministerstwo Zdrowia, w ciągu ostatniej doby zmarło 375 osób.

Jak powiedział minister, ta sytuacja wymaga specjalnych posunięć.

- Podjęliśmy decyzję o obowiązku przejścia na pracę zdalną w administracji publicznej - powiedział.

Szef resortu zdrowia zaapelował również do pracodawców, by w miarę możliwości także wysłali swoich pracowników na pracę zdalną.

- W piątek przedstawimy pakiet projektów - zapowiedział Niedzielski. - Zakładają m.in. możliwość testów w każdej aptece i bezpośrednie badania zamiast teleporady w niektórych grupach wiekowych

Koronawirus: piąta fala już jest w Polsce

Jeszcze przed konferencją ministra, od przedstawicieli resortu zdrowia można było usłyszeć, że sytuacja w kraju robi się bardzo poważna.

- Najnowsze dane epidemiczne są bardzo duże i pokazują, że piąta fala epidemii już jest w Polsce. Szczegóły poda na konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski - zapowiedział w środę wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. - Dzisiejszy wynik pokaże, że piąta fala nie zbliża się, ona po prostu w naszym kraju jest. (…) Dane pokażą, że piąta fala zagościła dość mocno w naszym kraju. Mam nadzieję, że przemówi to do Polaków, którzy w tej chwili kwestionują wartość szczepień i obostrzeń – dodał wiceminister.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Burza śnieżna w Łodzi