Kolejne zalania i połamane drzewa

i

Autor: Twitter/KOMENDA POWIATOWA PSP w BRANIEWIE Kolejne zalania i połamane drzewa

Kolejne zalania i połamane drzewa. Sprawdź, gdzie jest burza 10.06.2022 [RADAR BURZ ONLINE, ZDJĘCIA]

2022-06-10 18:58

Gdzie jest burza 10.06.2022? To kolejny dzień z ostrzeżeniami IMGW ws. burz i intensywnych opadów. Trudne warunku pogodowe już w czwartek doprowadziły do licznych zalań w całej Polsce. W piątek 10 czerwca strażacy odnotowali kolejne zgłoszenia. Śledź radar burz online i dowiedz się, gdzie jest burza 10.06!

Tysiące interwencji strażaków w związku z ulewami i burzami w całej Polsce - to czwartkowy bilans. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej już wcześniej alarmował, że w piątek 10.06 możemy spodziewać się powtórki.

Czytaj także: Burze z GRADEM w Polsce! Sprawdźcie, gdzie będzie niebezpiecznie!

- Burze w ostatnich godzinach rozwijają się głównie wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej. Na Lubelszczyźnie lokalnie natężenie opadów w czasie burz jest bardzo silne, sięgające okresami 35-40 mm/h. Z obszaru zagrożenia został wyłączony obszar Beskidu Żywieckiego i Tatr - czytamy w komunikacie.

O pierwszych interwencjach poinformowali już strażacy z Braniewa. - Silnie popadało - interwencje straży pożarnej. W piątek 10 czerwca br. w wyniku silnych opadów deszczu doszło do zalania piwnic w budynkach mieszkalnych, placów wewnątrz firm i punktów usługowych oraz ulic miejskich. W działaniach uczestniczyli strażacy z PSP,OSP, WSP - czytamy na Twitterze.

Ostrzeżenia IMGW przed burzami z gradem: Dla których powiatów?

Ostrzeżenia IMGW obowiązują dla wschodniej Polski. Wydano alerty drugiego stopnia  dla powiatów w rejonach Białegostoku, Siedlec, Lublina, Chełma, Rzeszowa. Prawdopodobieństwo wystąpienia burz z gradem wynosi 80 proc.

- Prognozowane są burze, którym będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 35 mm, miejscami do 45 mm, oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami grad - czytamy w ostrzeżeniu.

Pamiętaj, że sytuacja pogodowa może się zmieniać! Żeby sprawdzić, gdzie jest burza 10.06 kliknij >>TUTAJ<< i sprawdź. Możesz też skorzystać z poniższej mapy.

Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Czy podczas burzy można wychodzić z domu?
Fatalne skutki burzy w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE