Kolejna próba zamachu na prezydenta Ukrainy! Celem była "fizyczna eliminacja" Zełeńskiego

2022-03-28 16:04
Kolejna próba zamachu na prezydenta Ukrainy! Celem była fizyczna eliminacja Zełeńskiego
Autor: Instagram/Wołodymyr Zełeński Kolejna próba zamachu na prezydenta Ukrainy! Celem była "fizyczna eliminacja" Zełeńskiego

Wojna w Ukrainie trwa już ponad miesiąc. Jednym z celów rosyjskich wojsk jest doprowadzenie do śmierci prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego. Jak poinformowano, właśnie udaremniono kolejny zamach na prezydenta. Celem schwytanej grupy była "fizyczna eliminacja" Zełeńskiego.

- Kolejna próba zamachu na życie prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego została udaremniona - podał w poniedziałek na Twitterze anglojęzyczny ukraiński portal Kyiv Post. - Tym razem 25-osobowa grupa wojskowa dowodzona przez rosyjskie służby specjalne została schwytana niedaleko słowacko-węgierskiej granicy. Jej celem była fizyczna eliminacja ukraińskiego prezydenta - przekazał portal, nie podając szczegółowych informacji.

Czytaj także: Rosja wycofuje wojska z Ukrainy. Żołnierze wracają do Rosji i na Białoruś

Doradca Zełenskiego Mychajło Podolak powiedział na początku marca, że wedle niego przeprowadzono już kilkanaście prób zamachów na prezydenta.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Jak wygląda pomoc na granicy? (Medyka)

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Sądzisz, że błyszczysz inteligencją? Sprawdźmy to

Pytanie 1 z 10
Do tej pory NATO nie jest chętne podjąć interwencji na Ukrainie. W latach 90. XX wieku podczas wojny w Jugosławii organizacja zdecydowała się jednak na operację lotniczą "Allied Force". W którym to było roku?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze