Kiedy rozebrać choinkę? Najlepiej wybrać JEDNĄ Z TRZECH DAT

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kiedy rozebrać choinkę? Najlepiej wybrać JEDNĄ Z TRZECH DAT

Kiedy rozebrać choinkę? Najlepiej wybrać JEDNĄ Z TRZECH DAT

2021-12-26 7:43

Tradycja nakazuje przystroić świąteczne drzewko bombkami, światełkami i łańcuchami w wigilijny poranek. Kiedy zaś należy zdjąć ozdoby i pożegnać choinkę? W naszym artykule poznacie trzy najpopularniejsze daty.

Kiedy należy rozebrać choinkę? To pytanie każdego roku tuż po Bożym Narodzeniu zadaje sobie wiele osób. Ubieranie choinki odbywa się tradycyjnie w wigilijny poranek i często bierze w tym udział cała rodzina. Pięknie udekorowane drzewko cieszy nas później swoim wyglądem przez cały okres świąteczny. Wiadomo, że nastrój, jaki zapewnia w domu przystrojone drzewko, chcielibyśmy zatrzymać jak najdłużej. Udekorowana jodła lub świerk nie mogą jednak zdobić naszych salonów przez cały rok. Żywe drzewka zaczynają sypać igłami, a i sztuczne choinki z czasem przestają emanować swoim "bożonarodzeniowym czarem". Dobrze jest więc z góry zaplanować dzień, w którym ozdoby chowamy do pudełek, a choinka opuszcza nasz salon. Sugerujemy wybór jednej z trzech dat. Znajdziecie je w dalszej części artykułu.

Orfeusz- Łabędź w zimowym golfie

Do kiedy może stać choinka? Te daty są najlepsze na rozebranie drzewka

Nie ma żadnych sztywnych reguł dotyczących tego, jak długo może stać choinka. Jednak w Polsce najczęściej robi się to w jedno ze świąt po Bożym Narodzeniu. Oto one:

  • Święto Trzech Króli - 6. stycznia
  • Niedziela Chrztu Pańskiego - pierwsza niedziela po święcie Trzech Króli
  • Matki Bożej Gromnicznej - 2. lutego

Każde z tych świąt można uznać za umowny koniec okresu bożonarodzeniowego w naszym kraju. Samo rozbieranie choinki nie musi zaś być smutnym obowiązkiem. Tak, jak przy ubieraniu, może w tym brać udział cała rodzina.