Kiedy rozebrać choinkę? Najlepiej wybrać JEDNĄ Z TRZECH DAT

2021-12-26 7:43
Kiedy rozebrać choinkę? Najlepiej wybrać JEDNĄ Z TRZECH DAT
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Kiedy rozebrać choinkę? Najlepiej wybrać JEDNĄ Z TRZECH DAT

Tradycja nakazuje przystroić świąteczne drzewko bombkami, światełkami i łańcuchami w wigilijny poranek. Kiedy zaś należy zdjąć ozdoby i pożegnać choinkę? W naszym artykule poznacie trzy najpopularniejsze daty.

Kiedy należy rozebrać choinkę? To pytanie każdego roku tuż po Bożym Narodzeniu zadaje sobie wiele osób. Ubieranie choinki odbywa się tradycyjnie w wigilijny poranek i często bierze w tym udział cała rodzina. Pięknie udekorowane drzewko cieszy nas później swoim wyglądem przez cały okres świąteczny. Wiadomo, że nastrój, jaki zapewnia w domu przystrojone drzewko, chcielibyśmy zatrzymać jak najdłużej. Udekorowana jodła lub świerk nie mogą jednak zdobić naszych salonów przez cały rok. Żywe drzewka zaczynają sypać igłami, a i sztuczne choinki z czasem przestają emanować swoim "bożonarodzeniowym czarem". Dobrze jest więc z góry zaplanować dzień, w którym ozdoby chowamy do pudełek, a choinka opuszcza nasz salon. Sugerujemy wybór jednej z trzech dat. Znajdziecie je w dalszej części artykułu.

Orfeusz- Łabędź w zimowym golfie

Do kiedy może stać choinka? Te daty są najlepsze na rozebranie drzewka

Nie ma żadnych sztywnych reguł dotyczących tego, jak długo może stać choinka. Jednak w Polsce najczęściej robi się to w jedno ze świąt po Bożym Narodzeniu. Oto one:

  • Święto Trzech Króli - 6. stycznia
  • Niedziela Chrztu Pańskiego - pierwsza niedziela po święcie Trzech Króli
  • Matki Bożej Gromnicznej - 2. lutego

Każde z tych świąt można uznać za umowny koniec okresu bożonarodzeniowego w naszym kraju. Samo rozbieranie choinki nie musi zaś być smutnym obowiązkiem. Tak, jak przy ubieraniu, może w tym brać udział cała rodzina.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze