Gowin załatwił Dudzie narty

i

Autor: Łukasz Gągulski Gowin załatwił Dudzie narty

Kiedy otwarcie restauracji i hoteli? Minister Gowin nie ma dobrych wieści

2021-01-12 13:56

Kiedy restauracje i kawiarnie zostaną otwarte? Kiedy będziemy mogli wyjechać na urlop w góry lub nad morze i spędzić noc w hotelu? Wiele wskazuje na to, że na te przyjemności będziemy musieli długo poczekać. Minister Jarosław Gowin wypowiedział się na temat odmrażania kolejnych etapów gospodarki. Te jednak nie wyglądają optymistycznie.

Kiedy otwarcie restauracji? Rząd nie ma dobrych wiadomości

W poniedziałek, 11 stycznia odbyła się konferencja prasowa, w której wziął m.in. udział minister zdrowia Adam Niedzielski. Zapowiedział on, że obowiązujące obostrzenia (obejmujące m.in. zamknięcie restauracji, hoteli, stoków narciarskich) zostaną utrzymane do końca miesiąca - czyli 31 stycznia. Wyjątkiem jest tylko powrót dzieci do szkół z klas 1-3. Naukę stacjonarną wznowią już w poniedziałek, 18 stycznia.

Wiele osób, w tym przedsiębiorców zaczęło się zastanawiać, kiedy luzowane zostaną kolejne obostrzenia. Kiedy np. ponownie otwarte zostaną restauracje czy hotele? Zapytany o to na konferencji Adam Niedzielski nie dał konkretnej odpowiedzi. Przekazał również, że nie ma pewności, czy część branż otworzy się po 31 stycznia.

Życzenia na 2021! Czego życzymy sobie w nowym roku?

Kiedy restauracje i hotele zostaną otwarte? Głos w tej sprawie zabrał minister Gowin

Podobne pytanie w rozmowie z "Business Insiderem" otrzymał wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin. Jego słowa nie ucieszą Polaków. Kiedy więc restauracje i hotele zostaną otwarte? Okazuje się, że musimy uzbroić się w cierpliwość.

Obecne obostrzenia pozostaną z nami do końca miesiąca. Jeżeli sytuacja epidemiologiczna nie ulegnie pogorszeniu, wówczas na przełomie stycznia i lutego wrócimy do rozmów o odmrożeniu poszczególnych sektorów gospodarki - powiedział minister Gowin.

Muszę jednak z góry uprzedzić, że zarówno w Polsce, jak i w innych krajach Europy ostatnimi branżami na liście do odmrażania są turystyka, hotelarstwo i gastronomia. Wiele zależy od tempa akcji szczepienia. Na razie wąskim gardłem pozostaje liczba dostępnych szczepionek. Istotne jest, to kiedy na masową skalę ruszy produkcja preparatu firmy Moderna. Ta szczepionka jest znacznie łatwiejsza w użyciu i dystrybucji - stwierdził Gowin w rozmowie z "Business Insiderem".

Gwara góralska. Czy potrafisz dogadać się z Góralem?

Pytanie 1 z 15
Popularne dutki, to nic innego niż: