restauracja

i

Autor: Pixaby Luzowanie obostrzeń – te miejsca odwiedzisz już dziś!

Kiedy luzowanie obostrzeń? Padła data! Rzecznik rządu mówi, co zostanie otwarte

2021-04-09 11:35

Kiedy obostrzenia zostaną zniesione? Na tę wiadomość czeka większość Polaków. W tej sprawie wypowiedział się ostatnio rzecznik rządu Piotr Muller. Zdradził on datę luzowania obostrzeń. Powiedział również, które z nich zostaną zniesione jako pierwsze. Jak długo jeszcze musimy czekać? Sprawdźcie w naszym materiale.

Lockdown w Polsce do 18 kwietnia. Co jest zamknięte?

Przypomnijmy, że na środowej konferencji prasowej minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział przedłużenie lockdownu w Polsce. Ten miał skończyć się w piątek, 9 kwietnia. Lockdown w Polsce potrwa jednak minimum do niedzieli, 18 kwietnia. Zamknięte wciąż pozostają m.in.:

  • żłobki i przedszkola (z wyjątkiem dzieci służb)
  • galerie handlowe - prócz drogerii, aptek i sklepów spożywczych
  • fryzjerzy, zakłady kosmetyczne i tatuażu
  • siłownie i obiekty sportowe (tylko dla olimpijczyków)
  • restauracje - tylko jedzenie na wynos
  • hotele
  • sklepy meblowe

Oprócz tego dzieci wszystkich klas uczą się zdalnie. Obowiązują również limity osób w kościołach i sklepach.

Raport z Anteny 08.04

Kiedy luzowanie obostrzeń? Rzecznik rządu podał datę

W sprawie luzowania obostrzeń w Polsce wypowiedział się ostatnio Piotr Muller. Rzecznik rządu podał datę, kiedy te częściowo mogą zostać zniesione.

Mam nadzieję, że uda się po 18 kwietnia część obostrzeń zniwelować. I tak jest cel, żeby ich nadmiarowo nie wprowadzać, jeżeli to nie będzie konieczne - mówił w "Gościu Wydarzeń" Piotr Muller.

Obostrzenia w Polsce luzowane po 18 kwietnia? Co może zostać otwarte

Na pytanie, co pierwszej kolejności może zostać otwarte, rzecznik rządu wskazał żłobki i przedszkola oraz "być może też inne usługi". Dodał również, że liczy na to, że uda się przywrócić funkcjonowanie niektórych usług na powietrzu, jak np. ogródki restauracyjne. Wszystko jednak zależy od tego, jak daleko będzie posunięty program szczepień oraz ile zajętych będzie łóżek i respiratorów.

Znane budowle i zabytki w Polsce. Jak dobrze je znasz?

Pytanie 1 z 15
Sukiennice w Krakowie nigdy nie były przebudowywane. Prawda czy fałsz?
Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE