Cyber Monday 2021. Kiedy wypada w Polsce wielkie święto promocji? [DATA]

i

Autor: Unsplash - Markus Spiske Cyber Monday 2021. Kiedy wypada w Polsce wielkie święto promocji? [DATA]

Cyber Monday 2021. Kiedy wypada w Polsce wielkie święto promocji? [DATA, LISTA SKLEPÓW]

2021-11-28 12:50

Cyber Monday, zwany także cyberponiedziałkiem, to pierwszy poniedziałek po amerykańskim Święcie Dziękczynienia, który słynie z licznych wyprzedaży i promocji oferowanych przez sklepy internetowe. Kiedy Cyber Moday 2021 wypada w Polsce? Które sklepy szykują promocje? Szczegóły poniżej.

Cyber Monday to wyczekiwane przez wielu wielkie święto promocji i wyprzedaży. Tego dnia w sklepach internetowych trwa istne szaleństwo zakupowe. Koncepcja ta narodziła się w Stanach Zjednoczonych, a określenia Cyber Monday po raz pierwszy użyto w roku 2005. W kolejnych latach zwiększoną sprzedaż w sklepach internetowych zaobserwowano także w krajach Ameryki Południowej, Europy Zachodniej oraz w Japonii. Tego dnia w 2006 Amerykanie wydali 610 milionów dolarów, w 2010 było to 1,4 miliarda, a w roku 2013 już ponad 2 miliardy dolarów. Cyber Monday jest często porównywany do poprzedzającego go Black Friday (Czarnego Piątku), jednak zachodzą między nimi znaczące różnice. W Cyber Monday promocje ogłaszają głównie sklepy internetowe, zwłaszcza te mniejsze, którym trudno konkurować z wielkimi sieciami handlowymi. Zauważono również, że w Cyber Monday najczęściej kupowane są ubrania i obuwie, natomiast w Black Friday w koszykach przeważają urządzenia elektroniczne.

Kiedy jest Cyber Monday 2021? [DATA]

Cyber Monday obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych, ale też w Polsce, w pierwszy poniedziałek po Black Friday, czyli tuż po Czarnym Piątku odbywającym się w piątek. W tym roku Black Friday wypada 26 listopada, natomiast Cyber Monday 29 listopada.

EskaROCK Live! - Organek - Cały ten fejm

Cyber Monday 2021. Gdzie są wyprzedaże i promocje? [LISTA SKLEPÓW]

Pełną listę sklepów internetowych uczestniczących w promocji Black Friday oraz Cyber Monday znajdziesz >>TUTAJ<<

Młodzieżowe słowa roku 2021 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza młodzieżowe słowo foliarz?