Kibice chcą rozwiązania reprezentacji

i

Autor: PAP/EPA

Kibice mają DOŚĆ. Chcą rozwiązania reprezentacji Polski! "Za dużo pieniędzy na to idzie"

2021-06-24 9:42

Historia lubi się powtarzać. Właśnie do historii dla reprezentacji Polski przechodzi kolejny turniej, z którym pożegnaliśmy się już po zakończeniu fazy grupowej. I choć Polakom nie można było odmówić woli walki, to wielu kibiców odczuwa taką frustrację, że chciałoby... rozwiązać piłkarską reprezentację Polski.

Środowy mecz ze Szwecją zadecydował: Polska kończy swoją przygodę z Euro 2020 i jedzie do domu. To drugi z kolei duży turniej, gdy nadzieje Polaków zostały pogrzebane już w fazie grupowej. Przegrana ze Słowacją, remis z Hiszpanią i porażka ze Szwedami - taki bilans naszej kadry ciężko nazwać satysfakcjonującym.

Nic dziwnego, że kibice piłkarscy w całym kraju czują ogromne rozczarowanie. Nie tak w końcu miało to wyglądać. Na papierze wydawało się, że jesteśmy w stanie wyjść ze swojej grupy. W naszej drużynie grają klasowi piłkarze, z których wielu jest podporą swoich zachodnich klubów. Tymczasem... wyszło jak zwykle.

Po meczu ze Słowacją, jeden z kibiców był tak rozwścieczony, że wyrzucił przez okno... telewizor. Inni podeszli do sprawy bardziej "na zimno" i - zamiast samemu narażać się na straty - postanowili uderzyć po kieszeni piłkarzy. Pod petycją o pozbawienie reprezentantów wypłat za udział w Euro 2020 podpisało się kilkuset internautów.

Jednak okazuje się, że część kibiców postanowiła pójść dalej. W internecie powstała bowiem petycja o... rozwiązanie kadry.

"Mamy dość wstydu, prosimy o rozwiązanie tego pośmiewiska o nazwie Kadra Narodowa" - czytamy w opisie petycji.

Podpisało się pod nią niemal 300 internautów. Część z nich, poza podpisem pozostawili też komentarze. Oto niektóre z nich:

"Mam dosyć tego jak w Polsce ładuje się w coś miliony jak nie miliardy a kończy się tym, że jest jako tako lub kompletnie do niczego".

"Sportem narodowym powinna być siatkówka, ponieważ oni się starają".

"Te pieniądze powinny pójść na bombelki, a nie na tych darmozjadów".

"Piłka nożna w wykonaniu Polaków to żenada. Za dużo pieniędzy na to idzie".

Oczywiście trudno sobie wyobrazić, że kadra zostanie rozwiązana. Nawet, gdyby pod petycją podpisało się znacznie więcej osób. Jednak oddaje to dość wyraźnie nastroje, w jakich są polscy kibice.

Kadra wróciła z Euro do Sopotu