Mecz Polska - Szwecja: MEMY PO MECZU. Polska odpada z Euro 2020 [ZDJĘCIA]

Autor: Twitter, memy.pl Mecz Polska - Szwecja: MEMY PO MECZU. Polska odpada z Euro 2020 [ZDJĘCIA]

2021-06-25 7:49

Mecz Polska - Szwecja zakończył się przegraną 2:3 Polaków. Biało-czerwoni odpadli z turnieju, zajmując ostatnie miejsce w grupie E. W ostatnich kilkunastu minutach Lewandowski przywrócił polskim kibicom nadzieję na wygraną, jednak Szwedzi zadali nokautujący cios. Zobaczie memy po meczu Polska - Szwecja.

Miało być pieknie, wyszło jak zawsze. Mecz Polska - Szwecja w St. Petersburgu zakończył się porażką biało-czerwonych i pożegnaniem z turniejem Euro 2020. Drużyna Paulo Sousy zajęła ostatnie miejsce w grupie E i nie awansowała do kolejnej fazy turnieju. Zrobili to za to Szwedzi, Hiszpanie oraz Słowacy. W pierwszej połowie Polacy nie popisali się ani grą defensywną, ani ofensywną, tracąc pierwszą bramkę już w 2. minucie spotkania po kiksie Kamila Jóźwiaka i sekwencji błędów w linii obrony. Ostatecznie przegrali 2:3 - po 2 bramkach Forsberga, 2 Lewandowskiego i 1 Larssona. Drużyna Paulo Sousy nie zostawiła po sobie najlepszego wrażenia, a po porażce w Rosji Internet jak zwykle rozgrzały memy krytykujące postawę i występy biało-czerwonych na Euro 2020.

Mecz Polska - Szwecja: MEMY PO MECZU. Polska odpada z Euro 2020 [25.06.2021]

Co internauci sądzą o naszej reprezentacji po meczu z zespołem ze Skandynawii? Jak oceniają występ poszczególnych piłkarzy biało-czerwonych? Sprawdźcie memy po meczu Polska - Szwecja i przekonajcie się sami!

Kibice przed meczem Polska-Szwecja

Środowy mecz mistrzostw Europy ze Szwecją (2:3) w Sankt Petersburgu był ósmym występem piłkarskiej reprezentacji Polski pod wodzą selekcjonera Paulo Sousy. Bilans Portugalczyka w tej roli to jedno zwycięstwo, cztery remisy i trzy porażki. Bramki: 14-14.

50-letni Sousa przejął polską kadrę w styczniu po tym, jak prezes PZPN Zbigniew Boniek zdecydował o zwolnieniu Jerzego Brzęczka.

Zadebiutował w roli selekcjonera biało-czerwonych pod koniec marca w zremisowanym 3:3 meczu eliminacji mistrzostw świata w Budapeszcie z Węgrami. Później również o punkty kwalifikacji Polska pokonała w Warszawie Andorę 3:0 i było to jedyne dotychczas zwycięstwo Portugalczyka.

Trzy dni później w kolejnym meczu eliminacji MŚ biało-czerwoni przegrali na londyńskim Wembley z Anglią 1:2.

W trakcie przygotowań do ME zespół Sousy rozegrał dwa spotkania towarzyskie - we Wrocławiu zremisował z Rosją 1:1, a w Poznaniu z Islandią 2:2.

Z kolei w turnieju UEFA Euro 2020 polscy piłkarze ulegli w Sankt Petersburgu Słowakom 1:2, później zremisowali w Sewilli z Hiszpanami 1:1, by zakończyć udział ponownie w Rosji porażką z ekipą "Trzech Koron" 2:3.