Bramki podczas meczu Polska Szwecja. Kto strzelił gole? Dwa razy trafił Robert Lewandowski [WIDEO]

Autor: Twitter/UEFA EURO 2020

Bramki na meczu Polska Szwecja. Kto strzelił gole? Dwa razy trafił Robert Lewandowski [WIDEO]

2021-06-23 20:26

Polska reprezentacja odpadła z EURO 2020. Podopieczni Paolo Sousy przegrali ze Szwecją 3:2. Nic nie dały bramki Roberta Lewandowskiego, bo Szwedzi strzelili jedną bramkę więcej i wyrzucili Polskę z turnieju. Kto strzelał bramki w meczu Polska-Szwecja? Dowiecie się z naszego materiału.

Kto strzelił bramki na meczu Polska-Szwecja 26.09.2021

Polska-Szwecja 26.09.2021. Polscy piłkarze musieli wygrać ze Szwecją, żeby awansować do 1/8 finału EURO 2020. Każdy inny wynik wyrzucał Polskę z turnieju. Wydawało się, że podopieczni Paolo Sousy od pierwszej minuty zaatakują bramkę rywali. Niestety to Szwedzi lepiej weszli w mecz i strzelili gola już w 2 minucie spotkania. Do siatki trafił Emil Forsberg.

Do przerwy Polska przegrywała jedną bramką. Polacy jednak zaatakowali, a nasi rywale nastawili się na grę z kontry. W taki właśnie sposób reprezentacja "Trzech Koron" zdobyła drugą bramkę. Wojciecha Szczęsnego po raz kolejny pokonał Forsberg.

Polacy nie składali jednak broni. Bardzo szybko bramkę kontaktową strzelił Robert Lewandowski, który dostał dobre podanie z głębi pola i strzałem z dystansu pokonał bramkarza rywali. To była piękna bramka dająca nadzieję.

Kapitan polskiej reprezentacji poszedł za ciosem i chciał na własnych plecach wciągnąć naszą drużynę do 1/8 finału. Tym razem nasz napastnik świetnie ustawił się w polu karnym i strzelił kolejnego gola. W tym momencie było 2:2 i polskiej reprezentacji potrzebna była jeszcze tylko jedna bramka.

Niestety czasu było bardzo mało, a wściekle atakujących Polaków Szwedzi postanowili ukarać w samej końcówce meczu. Do siatki w doliczonym czasie gry dla naszych rywali trafił Viktor Claesson i wbił gwóźdź do polskiej trumny.

Polacy odpadli z EURO 2020 już w fazie grupowej. W trzech meczach biało-czerwoni zdobyli zaledwie jeden punkt - w meczu z Hiszpanią.