Wielki RÓJ PSZCZÓŁ zaatakował samochody! Interweniowali strażacy [ZDJĘCIA]

2021-06-02 8:49

Nietypowe zdarzenie miało miejsce na parkingu jednostki straży pożarnej w miejscowości Kędzierzyn-Koźle. Wielki rój pszczół obsiadł samochody. Nie wiadomo jednak, co dokładnie przyciągnęło uwagę owadów. Akcja strażaków trwała kilka godzin. Zobaczcie zdjęcia!

Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kędzierzynie-Koźlu opublikowali w mediach społecznościowych zaskakujące zdjęcia. Samochody zaparkowane pod jednostką obsiadł ogromny rój pszczół. - W ostatnim czasie odwiedził naszą jednostkę rój pszczół. Oczywiście od razu strażacy się nimi odpowiednio zajęli - napisali.

Nie wiadomo, co mogło przyciągnąć uwagę pszczół i dlaczego obsiadły auta. Jak podaje portal pasieka24.pl, w czerwcu wraz z wyższymi temperaturami powietrza w rodzinach pszczół dziennie przybywa nawet do dwóch tysięcy osobników. - Przy panujących wysokich temperaturach zewnętrznych ciasnota w ulu może bardzo szybko doprowadzić do masowych rójek - czytamy na stronie.

Strażacy przypomnieli również, jak zachować się w podobnej sytuacji. Przede wszystkim nie należy samodzielnie usuwać roju lub gniazda. Nie powinniśmy się też zbliżać do gniazda lub roju na odległość mniejszą niż 20 m w terenie otwartym lub opuścić pomieszczenia, w których znajdują się owady. Pod żadnym pozorem nie należy drażnić owadów poprzez rzucanie w nie różnymi przedmiotami, spryskiwanie wodą lub środkami owadobójczymi. Należy natomiast ostrzec osoby zbliżające się do miejsca bytowania owadów o ich obecności.

Raport z anteny 1.06, godz.10

Wskazane jest skorzystanie z usług firm specjalizujących się w dezynsekcji. W niektórych przypadkach takie interwencje przeprowadzają również sami strażacy. Dotyczy to sytuacji, gdy istnieje zagrożenie ze strony owadów błonkoskrzydłych w obiektach, w których przebywają grupy dzieci oraz osoby o ograniczonej zdolności do poruszania się tj. żłobkach, przedszkolach, szkołach, internatach, obiektach kolonijnych, szpitalach, ośrodkach zdrowia, przychodniach lekarskich itp.

- Aby zniechęcić owady do zakładania kolonii, należy wiosną przeglądać szopy, poddasza, altanki i usuwać z nich zauważone zaczątki gniazd. Wszystkie otwory w budynku, którymi owady mogą się przedostać do środka warto zabezpieczyć siatkami ochronnymi - tłumaczą strażacy.

Sonda
Czy masz już plany na wakacje?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze