Kasper Schmeichel

i

Autor: Ronnie Macdonald flickr.com / YouTube TYSONGREER SHADY https://www.youtube.com/channel/UCCkj5iLhq2r7Qi2GmTzzrsw Kasper Schmeichel

Kasper Schmeichel oślepiany LASEREM - UEFA wszczęła śledztwo [WIDEO]

2021-07-09 11:29

Półfinał EURO 2020 wzbudził kontrowersje, a związane z nimi emocje jeszcze długo nie opadną. Tym bardziej, że Unia Europejskich Związków Piłkarskich postanowiła wszcząć śledztwo w związku z incydentem, do którego doszło podczas wykonywania rzutu karnego podyktowanego dla Anglików. Stojący w bramce Danii Kasper Schmeichel był oślepiany laserem! Więcej na ten temat w naszym artykule.

Kasper Schmeichel, bramkarz reprezentacji Danii, był oślepiany laserem przez jednego z kibiców Anglii. Dowodami na to są nagrania z półfinału EURO 2020 Anglia - Dania. Mecz rozgrywany na stadionie Wembley w Londynie obfitował w kontrowersje. Największe dotyczyły rzutu karnego podykotowanego w dogrywce. Wielu kibiców i ekspertów twierdzi, że decyzja sędziego była niesłuszna, gdyż faul na Raheemie Sterlingu to kwestia co najmniej dyskusyjna. Już w trakcie wykonywania jedenastki przez Harry'ego Kanea doszło do incydentu z laserem. Zieloną świetlną plamkę skaczącą po twarzy i oczach Schmeichela zobaczyli wszyscy oglądający transmisję meczu. Bramkarz nie dał się zdekoncentrować i obronił strzał, ale po dobitce piłka wpadła do siatki. Sprawa nie została jednak bez reakcji Unii Europejskich Związków Piłkarskich. UEFA wszczęła śledztwo.

Lewandowski grał z kibicami w piłkę na ulicy

UEFA postawiła Anglii 3 zarzuty!

Oślepianie Shcmeichela laserem nie ulega wątpliwości. Widać to na nagraniach. Dziennikarz angielskiej stacji ITV komentując sytuację w studio, sprawcę wprost nazwał "idiotą". W podobnym tonie wypowiadają się też kibice. Natomiast Stan Collymore, były napastnik Anglików, stwierdził zaś, że kibic powinien zostać ukarany dożywotnim zakazem wstępu na trybuny.

Sonda
Kto wygra Euro 2021?

UEFA wszczęła śledztwo nie tylko w sprawie oślepiania bramkarza laserem. Zarzuty są aż trzy! Dotyczą:

  • Użycia laseru przez kibica
  • Zakłócania hymnu Danii gwizdami
  • Używania środków pirotechnicznych

Sprawę ma rozpatrywać Komisja do spraw Kontroli, Etyki i Dyscypliny UEFA. Jaką decyzję może podjąć? Wielu kibiców żądało powtórzenia meczu Anglia - Dania na EURO 2020, jednak mało prawdopodobne, że podjęto by takie środki. Mecz finałowy Mistrzostw jest raczej niezagrożony. Spotkanie Włochy - Anglia 11.07 rozegrany zostanie na Wembley. Początek finału o 21:00.