Kaliningrad: Rosjanie walczą o towar - tak zareagowali na decyzję Litwy

2022-06-21 10:23
Rosjanie walczą o towar
Autor: pixabay.com / https://twitter.com/GirkinGirkin Rosjanie walczą o towar

Litwa zakazała przejazdu przez swoje terytorium pociągom towarowym zmierzającymi w stronę Obwodu Kaliningradzkiego. Chodzi o transporty z niektórymi produktami objętymi unijnymi sankcjami. Mieszkańcy rosyjskiej eksklawy zareagowali szturmem na sklepy. Jeden z klientów uwiecznił to na nagraniu.

Litwa wprowadziła w sobotę blokadę kolejową dla rosyjskich składów wiozących zaopatrzenie do Obwodu Kaliningradzkiego. Chodzi o towary objęte unijnymi sankcjami. To między innymi węgiel, metale, materiały budowlane i zaawansowane technologie. Władze na Kremlu uznały decyzję Wilna za "wrogie" posunięcie i zażądały natychmiastowego odblokowania tras. Tamtejsze MSZ informuje, że w przeciwnym razie Rosja podejmie działania w celu ochrony swoich interesów narodowych. Choć blokada może skutkować brakami w zaopatrzeniu, rosyjskiej eksklawie nad morzem Bałtyckim prawdopodobnie nie grozi całkowita izolacja. Mimo to mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego zareagowali szturmem na sklepy. Do sieci trafiło nagranie z jednego z marketów budowlanych. W filmie widzimy, jak Rosjanie rzucają się na worki z cementem.

Regeneracja trawnika po zimie

Masowe wykupywanie towarów w Obwodzie Kaliningradzkim

Z informacji przekazywanych przez The Moscow Times wynika, że po ogłoszeniu decyzji o blokadzie, mieszkańcy rzucili się na zapasy objętych sankcjami towarów, ale po jakimś czasie sytuacja się uspokoiła. Wideo ze sklepu budowlanego opublikowano w niedzielę, czyli tuż po wprowadzeniu blokady. Filmik zamieszczamy poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze