Rosjanie walczą o towar

i

Autor: pixabay.com / https://twitter.com/GirkinGirkin Rosjanie walczą o towar

Kaliningrad: Rosjanie walczą o towar - tak zareagowali na decyzję Litwy

2022-06-21 10:23

Litwa zakazała przejazdu przez swoje terytorium pociągom towarowym zmierzającymi w stronę Obwodu Kaliningradzkiego. Chodzi o transporty z niektórymi produktami objętymi unijnymi sankcjami. Mieszkańcy rosyjskiej eksklawy zareagowali szturmem na sklepy. Jeden z klientów uwiecznił to na nagraniu.

Litwa wprowadziła w sobotę blokadę kolejową dla rosyjskich składów wiozących zaopatrzenie do Obwodu Kaliningradzkiego. Chodzi o towary objęte unijnymi sankcjami. To między innymi węgiel, metale, materiały budowlane i zaawansowane technologie. Władze na Kremlu uznały decyzję Wilna za "wrogie" posunięcie i zażądały natychmiastowego odblokowania tras. Tamtejsze MSZ informuje, że w przeciwnym razie Rosja podejmie działania w celu ochrony swoich interesów narodowych. Choć blokada może skutkować brakami w zaopatrzeniu, rosyjskiej eksklawie nad morzem Bałtyckim prawdopodobnie nie grozi całkowita izolacja. Mimo to mieszkańcy Obwodu Kaliningradzkiego zareagowali szturmem na sklepy. Do sieci trafiło nagranie z jednego z marketów budowlanych. W filmie widzimy, jak Rosjanie rzucają się na worki z cementem.

Regeneracja trawnika po zimie

Masowe wykupywanie towarów w Obwodzie Kaliningradzkim

Z informacji przekazywanych przez The Moscow Times wynika, że po ogłoszeniu decyzji o blokadzie, mieszkańcy rzucili się na zapasy objętych sankcjami towarów, ale po jakimś czasie sytuacja się uspokoiła. Wideo ze sklepu budowlanego opublikowano w niedzielę, czyli tuż po wprowadzeniu blokady. Filmik zamieszczamy poniżej.