Kabul. W samolocie było o 640 pasażerów za dużo! Afgańczycy siedzieli na podłodze [ZDJĘCIA]

i

Autor: twitter.com/DefenseOne/status/photo/ Kabul. W samolocie było o 640 pasażerów za dużo! Afgańczycy siedzieli na podłodze [ZDJĘCIA]

Kabul. W samolocie było aż 640 PASAŻERÓW! Afgańczycy ściśnięci siedzieli na podłodze [ZDJĘCIA]

2021-08-18 10:03

Samolot transportowy armii USA C- 17 zabrał na pokład i ewakuował z Kabulu - podczas jednego lotu - aż 640 afgańskich cywilów - poinformował w poniedziałek serwis "Defense One". Na pokładzie mogły się znajdować jedynie 134 osoby. Pilotowi, pomimo tak dużej ilości pasażerów na pokładzie, udało się ostatecznie wystartować.

Serwis "Defense One" opublikował zdjęcie wypełnionego Afgańczykami pokładu samolotu transportowego typu C-17.

Według portalu, setki Afgańczyków dostały się w niedzielę wieczorem do samolotu na lotnisku w Kabulu. Weszły przez opuszczoną do połowy rampę maszyny. Załoga nie zdecydowała się na usunięcie tych ludzi z pokładu i wystartowała. Po wylądowaniu w Katarze, potwierdzono, że wysiadło z niego 640 cywilów.

Samolot transportowy C-17 jest przystosowany do przewozu maksymalnie 77,5 tysiąca kilogramów. Jeśli chodzi o przestrzeń ładunkową, może pomieścić 134 żołnierzy i ich wyposażenie. Jak informuje "Forbes", w sytuacji awaryjnej ta pojemność może zostać przekroczona. Wcześniej już zdarzyło się, że na pokładzie C-17 przetransportowano 670 cywilów - w 2013 roku, w czasie uderzenia tajfunu na Filipinach.

Wcześniej pojawiały się informacje, że w samolocie znalazło się 800 osób, natomiast zostało to szybko zdementowane. 

"Forbes" podkreślił, że bez względu na to, czy wewnątrz samolotu znajdowało się 800 czy 640 osób, uniesienie maszyny z takim obciążeniem wymaga wielkich umiejętności

QUIZ. Polskie powstania. Warszawskie, listopadowe, jakie jeszcze? Dopasuj daty i zdąbądź komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Które polskie powstanie wybuchło w 1863 r.?
Afganistan pod rządami talibów. Jak wygląda sytuacja w kraju?