Biden odpowiada na inwazję Rosji na Ukrainę. Nasze sankcje ograniczą i zmniejszą ich możliwości gospodarcze

i

Autor: PAP/EPA/SHAWN THEW Biden odpowiada na inwazję Rosji na Ukrainę. "Nasze sankcje ograniczą i zmniejszą ich możliwości gospodarcze"

Joe Biden wygłosił orędzie o stanie państwa: "Zamykamy przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów"

2022-03-02 4:52

W środę prezydent USA Joe Biden wygłosił orędzie o stanie państwa. Zapowiedział, że USA zamkną przestrzeń powietrzną dla rosyjskich samolotów w ślad za UE i Kanadą. Dodał, że Ameryka zabierze się za oligarchów i zapewnił, że Rosja zapłaci wysoką cenę za agresję.

"Dziś mówię do rosyjskich oligarchów i skorumpowanych przywódców, którzy kradli miliardy dzięki temu brutalnemu reżimowi: dość" - ogłosił Biden, mówiąc o wprowadzonych w ostatnich dniach sankcjach wymierzonych w zajęcie majątku oligarchów. Zapowiedział też powołanie do życia w Departamencie Sprawiedliwości, która zbada łamanie przez nich prawa

Dodał, że restrykcje przeciwko Rosji już wywołały wstrząsający efekt.

"Rosyjska gospodarka się chwieje, a odpowiedzialny za to jest sam Putin" - oznajmił.

Putin myślał, że NATO nie zareaguje, a on nas podzieli. Mylił się, a my byliśmy gotowi - powiedział prezydent USA Joe Biden podczas swego pierwszego orędzia o stanie państwa. Jak dodał, zmuszenie Rosji do zapłacenia wysokiej ceny było konieczne, by powstrzymać dalszą agresję.

Prezydent przyznał, że nadchodzące dni i tygodnie wojny będą dla Ukraińców bardzo ciężkie, ale zaznaczył, że nawet jeśli Rosja zdobędzie teren na polu bitwy, nigdy nie uda jej się podporządkować Ukrainy i zapłaci za to ogromną cenę.

 

"Dumny naród ukraiński, który od 30 lat cieszy się niepodległością, nie pozwoli na to, by ktokolwiek cofnął ich kraj z tej drogi" - dodał.

Sonda
Czy rosyjska agresja na Ukrainę doprowadzi do wojny Rosji z Zachodem?
Uchodźcy na polskiej granicy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE