Wrotki

i

Autor: pixabay.com Wrotki

Jechała na wrotkach po autostradzie. Taką trasę pokazał jej GPS

2022-08-22 8:32

Policja w Ligurii na północy Włoch zatrzymała na autostradzie młodą kobietę jadącą na wrotkach. Tłumaczyła potem funkcjonariuszom, że jechała zgodnie ze wskazówkami GPS.

Autostradą na wrotkach

Włoskie media podały, że policję zaalarmowali w nocy kierowcy informując, że autostradą A10, łączącą miasto Ventimiglia z Genuą jedzie osoba na wrotkach. W jej stronę wysłano dwa policyjne patrole, także po to, by zapewnić aby jadące za wrotkarką pojazdy zwolniły. Kiedy policjanci zatrzymali kobietę, tłumaczyła, że kierowała się wskazówkami nawigacji satelitarnej, która pokazała jej najkrótszą drogę do celu. Otrzymała mandat. Policjanci zapowiedzieli też, że o jej wykroczeniu zawiadomione zostaną szkoły jazdy, gdy zgłosi się do nich na kurs by zrobić prawo jazdy.

Policjanci zszokowani jej wykroczeniem

Jako ostrzeżenie policja drogowa udostępniła nagranie z kamery monitoringu, na którym widać kobietę na wrotkach w tunelu autostrady.

"Ten epizod pozwala zrozumieć, jak poważny jest brak świadomości zagrożeń, wynikających z nieodpowiedzialnego zachowania na drodze. Tak trudno zrozumieć, co może się przydarzyć, kiedy ktoś założy wrotki i wjedzie na autostradę wśród pędzących tirów i samochodów?"- zapytał szef policji drogowej Paolo Maria Pomponio.

10-letnia dziewczynka mało nie straciła życia na plaży pełnej ludzi