Olimpiada 2020 - jak wyglądają MEDALE IGRZYSK Tokio 2020?

2021-07-26 11:38
Dekoracja medalistów olimpijskich
Autor: PAP / EPA / LAURENT GILLIERON Dekoracja medalistów olimpijskich

Złoty, srebrny i brązowy - trzy olimpijskie medale to coś, o czym marzą sportowcy i sportsmenki na całym świecie! Jak wyglądają medale letnich Igrzysk Olimpijskich w Tokio 2020? Zobaczycie je w naszym artykule.

Medale olimpijskie to coś, o czym śnią sportowcy i sportsmenki na całym Świecie. Są one największymi wyróżnieniami, jakich można dostąpić w zawodowym sporcie. Przyznaje się je od pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich w Atenach 1896 (choć wówczas wręczane były tylko srebrne i brązowe). Przyjęło się, że organizatorzy każdych kolejnych Igrzysk projektują nowe medale specjalnie na tę okoliczność. Tak stało się również w przypadku Letnich Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki poszczególnych dyscyplin otrzymują, w zależności od zajętego miejsca, złote, srebrne lub brązowe medale zaprojektowane przez japońskiego artystę, Junichi Kawanishiego. Jak wyglądają? Zobaczycie je w dalszej części artykułu.

Beszamel: Sałata - Co warto o niej wiedzieć?

Medale Igrzysk w Tokio - jak wyglądają?

Medale Igrzysk w Tokio 2020 mają taki sam awers, jak medale z czterech poprzednich olimpiad (Rio 2016, Londyn 2012, Pekin 2008 i Ateny 2004). Przedstawia on Nike na bieżni antycznego stadionu Panathinaiko w Atenach. Rewers zawiera zaś nazwisko wyróżnionej osoby i logo Igrzysk 2020 otoczone promieniami słońca. Zobaczcie, jak wygladają.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze