Jak się uczyć do matury? Sprawdzone sposoby!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Jak się uczyć do matury? Sprawdzone sposoby!

2022-04-26 10:24

Matura 2022 przed nami! Z tegorocznym egzaminem zmierzyć będą musieli się w całej Polsce uczniowie ostatnich klas szkół ponadpodstawowych. To nie będzie łatwe zadanie. Jak się uczyć do matury? To powinien wiedzieć każdy uczeń, który zamierza zdawać w maju! Sprawdzone sposoby znajdziecie w tym artykule!

Spis treści

  1. Jak się uczyć do matury? Miejsce pracy
  2. Poćwicz na starych egzaminach
  3. Ucz się ze znajomymi
  4. Regularnie odpoczywaj
  5. Zadbaj o swoje posiłki
  6. Pij wodę!

Jak się uczyć do matury? Każdy, kto przygotowuje się do egzaminu powinien wykorzystać te sprawdzone sposoby! Wystarczy zadbać o kilka prostych rzeczy i wykorzystać kilka sztuczek. Proste sposoby na skuteczną naukę mogą wydawać się czasem oczywiste, jednak nie da się ukryć, że w nawale pracy często o tym zapominamy.

Jak się uczyć do matury? Miejsce pracy

Przygotuj miejsce do nauki. Powinna panować w nim cisza (chyba, że wolisz uczyć się przy muzyce, wtedy zadbaj o cichy podkład) i spokój. Czas na naukę musi być respektowany przez wszystkich domowników. Poproś, by nie przeszkadzali ci w zdobywaniu wiedzy. Zadbaj o wygodne krzesło i biurko. Postaraj się również o porządek i niezbędne akcesory papiernicze: kartki, długopisy, ołówki czy zakreślacze.

Poćwicz na starych egzaminach

Stare egzaminy to kopalnia wiedzy! Na ostatnią chwilę powinieneś wydrukować kilka testów z ostatnich lat i sprawdzić, jak sobie z nimi radzisz.

Ucz się ze znajomymi

Czasem warto sprawdzić, co potrafią inni! Spotkaj się z przyjaciółmi (najlepiej w grupie do 3-4 osób) i wymieńcie się notatkami i wiedzą. Nie bój się prosić o pomoc, jeśli czegoś nie rozumiesz lub nie przeczytałeś jakiejś lektury.

Tak wrocławscy maturzyści zatańczyli poloneza na Rynku!

Regularnie odpoczywaj

Spróbuj spać przynajmniej 8 godzin w ciągu doby. Zadbaj też o przerwy w nauce, gimnastykę. Otwieraj okno i wietrz pomieszczenia, wybierz się na spacer z psem. Unikaj oglądania telewizji w ciągu dnia, jednak wieczorem zorganizuj sobie spokojny wieczór z ulubionym serialem i ciastkami.

Zadbaj o swoje posiłki

Jedz ryby, orzechy, nasiona, jogurt i jagody. To naturalne składniki, które mózg lubi i za które zrewanżuje się lepszym zapamiętywaniem materiału. Unikaj natomiast cukru. Napoje energetyczne i kawa mogą działać tylko na krótki dystans!

Pij wodę!

Nawodnienie organizmu to klucz do sukcesu również na egzaminie! Organizm, który czuje się dobrze pracuje bez zarzutu.

QUIZ. Co znaczą te słowa? Staropolszczyzna nie tylko dla znawców. Już 10/15 zaimponuje znajomym!

Pytanie 1 z 15
Kto to jest bękart?