Jak się dostać do Polski z Wielkiej Brytanii? Będzie zakaz lotów z UK na święta

2020-12-21 9:51
Zakaz lotów 2020. Jak się dostać do Polski z Wielkiej Brytanii?
Autor: pixabay Zakaz lotów 2020. Jak się dostać do Polski z Wielkiej Brytanii?

Nowa mutacja koronawirusa spowodowała, że ruch lotniczy z Wielkiej Brytanii do Polski będzie zawieszony. To szczególne utrudnienie dla osób, które planuję na święta powrócić do kraju. Jak się dostać do Polski z UK? Czy Polacy mają jeszcze szansę na to, by spędzić święta w swoim kraju?

Jak się dostać do Polski z UK? Wielka Brytania zawiesza loty

Niedawno wykryta nowa mutacja koronawirusa spowodowała, że nasz rząd wprowadzi zakaz lotów z Polski do UK. Na Wyspach wykryto nowy wariant wirusa Sars-CoV-2, którym już 14 grudnia zakażonych było ponad 6 tys. osób, głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii. Według WHO zakażenia nową mutacją koronawirusa potwierdzono też w innych krajach w Europie, m.in. Danii, Holandii czy Australii.

Ponieważ nowa mutacja koronawirusa jest o 70% bardziej zaraźliwa od tej, z którą walczymy w Polsce od marca 2020, polski rząd podjął decyzję o tym, że nocą z 21 na 22 grudnia wszystkie loty z Wielkiej Brytanii do Polski zostają zawieszone (Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj: Loty do Polski z Wielkiej Brytanii zawieszone od północy z poniedziałku na wtorek). Taka sytuacja jest szczególnie problematyczna dla osób, które w tym roku planowały wrócić do kraju na Boże Narodzenie. A jak wiemy, w UK naszych rodaków nie brakuje.

Nowa mutacja koronawirusa może być już w Polsce! Czy działa na nią szczepionka?

Zakażony koronawirusem uciekł ze szpitala

Czy mógłbyś zostać policjantem w drogówce? Rozwiąż ten test i przekonaj się!

Pytanie 1 z 18
Gdy kogoś nie znam, oceniam go po jego wyglądzie

Sposoby, jak się dostać do Polski z Wielkiej Brytanii

Czy istnieją inne drogi dotarcia do Polski z UK na święta Bożego Narodzenia, niż lot samolotem? Oczywiście tak, choć z pewnością nie będą tak szybkie i komfortowe.

  • Osobom zmotoryzowanym pozostaje podróż „na własną rękę” autem (i promem).
  • Osoby nieposiadające samochodu, które koniecznie chcą się dostać do Polski z Wielkiej Brytanii, powinny rozejrzeć się za ofertami przewoźników. Wielu z nich organizuje autokary do Polski z UK. Bilety oraz cennik w obecnej sytuacji mogą jednak ulec zmianie. Podobnie w tak krótkim czasie może być problem ze znalezieniem wolnego miejsca, ponieważ wiele osób, które nie preferują latania samolotem, zarezerwowało już sobie kurs.
  • Inną drogą może być rozejrzenie się za wolnymi miejscami u osób, które do Polski z UK pojadą samochodem.

Dobrą informacją jest, że rząd planuje zorganizowanie lotów awaryjnych, jednak na razie nie ma żadnych szczegółów w tej sprawie.

Pamiętajmy, by zwracać uwagę na zasady bezpieczeństwa, m.in. posiadanie maseczki ochronnej oraz rękawiczek, jeśli podróżujemy z obcą osobą.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze