Nowa mutacja koronawirusa w Wielkiej Brytanii. W poniedziałek 21 grudnia pilne spotkanie państw UE!

2020-12-21 7:59 Sylwia Indycka-Rosół
W Wielkiej Brytanii wykryto nową mutację koronawirusa
Autor: Pixabay

Niemiecka prezydencja zwołała na poniedziałek 21 grudnia pilne spotkanie państw członkowskich UE w związku z nową mutacją koronawirusa w UK. Wszystko po to, by wypracować mechanizm kryzysowy.

Nowa mutacja koronawirusa w Anglii

O nowej mutacji koronawirusa w Wielkiej Brytanii informował 14 grudnia brytyjski minister zdrowia Matt Hancock. Dodał, że nowa mutacja rozprzestrzenia się znacznie szybciej od poptrzednika. Tylko do połowy grudnia na 60 obszarach - głównie w południowej i południowo-wschodniej Anglii wykryto 6 tysięcy zakażonych.

Więcej pisaliśmy w artykule poniżej:

Nowa mutacja koronawirusa: Pilne spotkanie państw UE

W związku z nowym zagrożeniem niemiecka prezydencja na poniedziałek 21 grudnia zwołała pilne spotkanie państw członkowskich UE:

"Prezydencja niemiecka zaprosiła państwa członkowskie UE na pilne posiedzenie mechanizmu kryzysowego jutro rano o godzinie 11.00. W porządku obrad koordynacja UE w odpowiedzi na nowo zidentyfikowany wariant COVID-19 w Wielkiej Brytanii" - napisał na Twitterze w niedzielę 20 grudnia rzecznik niemieckiej prezydencji Sebastian Fischer.

Jak podaje PAP, wideokonferencja z przedstawicielami państw członkowskich UE odbyła się także w niedzielę:

"Państwa członkowskie wymieniły się informacjami na temat środków, które zamierzają podjąć w najbliższych godzinach" - przekazało źródło unijne.

Zawieszone loty z Wielkiej Brytanii

Dodajmy, że w związku z nową mutacją koronawirusa kilka krajów europejskich zawiesiło loty z Wielkiej Brytanii. To między innymi Holandia, Belgia, Włochy, Austria. Z Wielkiej Brytanii nie przylecimy też do Polski. Loty zawieszono w nocy z poniedziałku na wtorek. O szczegółach pisaliśmy w artykule poniżej:

Posłuchaj, jak dzięki błonnikowi pozbyć się zaparć. Poznaj przykładowe jadłospisy. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących w Krakowie
Najnowsze