Izreal: trybuna zawaliła się podczas obchodów święta. Ponad 100 osób rannych, zginęło ponad 44

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Izrael: trybuna zawaliła się podczas obchodów święta. Ponad 100 osób rannych, zginęło ponad 44

2021-04-30 7:45

Tragiczny bilans ofiar i wyjaśnianie przyczyn tragedii na górze Meron w północnym Izraelu. Tamtejsze media podają że w wyniku zawalenia się trybuny podczas obchodów święta Lag BaOmer mogło zginąć nawet ponad 40 osób. Ponad sto zostało rannych, według ratowników, niektórzy są w stanie krytycznym. Wojsko wciąż przeczesuje teren w poszukiwaniu kolejnych poszkodowanych. Premier Benjamin Netanjahu nazwał to "straszną katastrofą" i dodał: "Wszyscy modlimy się o dobro ofiar".

W wydarzeniu brały udział dziesiątki ludzi, głównie ortodoksyjnych Żydów- po zawaleniu się trybuny, wybuchła panika i jak relacjonował naoczny świadek- masy ludzi zostały wepchnięte w sam róg i powstał wir. Pierwszy rząd ludzi zaczął opadać w dół, a za nim kolejny, który osuwał się pod naciskiem paniki. Z kolei służby ratownicze informowały, że przyczyną wszystkich obrażeń była panika- ludzie taranowali się i dusili w tłumie, który próbował wydostać się z miejsca tragedii.

Było to pierwsze tak duże zgromadzenie religijne odkąd Izrael zniósł prawie wszystkie ograniczenia związane z koronawirusem. Lokalne media nie są jednak zgodne, czy odbywało się ono legalnie.

Groźna kolizja w Olsztynie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE