IMGW ostrzega przed opadami śniegu w pięciu województwach! Może spaść do 15 cm śniegu!

2021-03-21 9:20
Pierwszy śnieg w regionie tarnowskim
Autor: Justyna Świderska Pierwszy śnieg w regionie tarnowskim

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w niedzielę przed opadami śniegu w województwie lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim i dolnośląskim. W niektórych miejscach nadchodzącej nocy może spaść do 15 cm śniegu. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Alerty pierwszego i najniższego stopnia przed opadami śniegu wydano dla województw podkarpackiego i lubelskiego - z wyjątkiem powiatów północnych - a także dla przeważającej części województw: małopolskiego, południowej i zachodniej części dolnośląskiego oraz dla południowych powiatów śląskiego.

Według IMGW najwięcej śniegu może spaść wieczorem i nadchodzącej nocy na terenach górskich w województwie podkarpackim i małopolskim, gdzie prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 15 cm. Takie same wartości są spodziewane w województwie śląskim w powiatach: żywieckim, bielskim i cieszyńskim.

W województwie dolnośląskim ostrzeżenia wydano dla powiatów: kłodzkiego, wałbrzyskiego, kamiennogórskiego, jeleniogórskiego, lwóweckiego i lubańskiego. IMGW prognozuje, że na wyżej położonych obszarach może spaść od 5 do 10 cm śniegu.

Z kolei w województwie lubelskim od godz. 15 w niedzielę do godz. 6 w poniedziałek może spaść od 5 do 8 cm śniegu.

Niedźwiedź gonił mężczyznę

QUIZ Najsławniejsi Polacy w historii. Wstyd ich nie znać

Pytanie 1 z 15
Z którym z tych bokserów nigdy nie zmierzył się Andrzej Gołota?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze