Pierwszy śnieg w regionie tarnowskim

i

Autor: Justyna Świderska Pierwszy śnieg w regionie tarnowskim

IMGW ostrzega przed opadami śniegu w pięciu województwach! Może spaść do 15 cm śniegu!

2021-03-21 9:20

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł w niedzielę przed opadami śniegu w województwie lubelskim, podkarpackim, małopolskim, śląskim i dolnośląskim. W niektórych miejscach nadchodzącej nocy może spaść do 15 cm śniegu. Przeczytajcie więcej na naszej stronie internetowej.

Alerty pierwszego i najniższego stopnia przed opadami śniegu wydano dla województw podkarpackiego i lubelskiego - z wyjątkiem powiatów północnych - a także dla przeważającej części województw: małopolskiego, południowej i zachodniej części dolnośląskiego oraz dla południowych powiatów śląskiego.

Według IMGW najwięcej śniegu może spaść wieczorem i nadchodzącej nocy na terenach górskich w województwie podkarpackim i małopolskim, gdzie prognozuje się przyrost pokrywy śnieżnej od 5 do 15 cm. Takie same wartości są spodziewane w województwie śląskim w powiatach: żywieckim, bielskim i cieszyńskim.

W województwie dolnośląskim ostrzeżenia wydano dla powiatów: kłodzkiego, wałbrzyskiego, kamiennogórskiego, jeleniogórskiego, lwóweckiego i lubańskiego. IMGW prognozuje, że na wyżej położonych obszarach może spaść od 5 do 10 cm śniegu.

Z kolei w województwie lubelskim od godz. 15 w niedzielę do godz. 6 w poniedziałek może spaść od 5 do 8 cm śniegu.

Niedźwiedź gonił mężczyznę

QUIZ Najsławniejsi Polacy w historii. Wstyd ich nie znać

Pytanie 1 z 15
Z którym z tych bokserów nigdy nie zmierzył się Andrzej Gołota?