Przymrozki

i

Autor: Fotocitizen / CC0 / pixabay.com

IMGW ostrzega: Będą przymrozki w połowie kraju!

2021-05-08 16:18

Mieszkańcy wschodniej Polski, centrum oraz znacznej części północy i południa muszą liczyć się z tym, iż w nocy z soboty na niedzielę 8.05-9.05 w Polsce będą przymrozki! Temperatura przy gruncie może spaść nawet do -2 stopni. Natomiast w rejonach górskich może to być nawet -5 stopni. Przymrozki w maju? Dawno pogoda nie płatała nam takich figli.

Przymrozki w maju! Tak! Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w sobotę ostrzeżenie pierwszego stopnia o wystąpieniu przymrozków w nadchodzącą noc dla wschodniej i centralnej Polski oraz znacznej części północy i południa kraju. Być może mało kto spodziewał się przymrozków w maju, szczególnie iż prognozy długoterminowe mówią, iż niebawem temperatury mogą sięgnąć nawet 30 stopni!

 

Wydane przez IMGW będą obowiązywać od godziny 22.00 w sobotę do 8.00 rano w niedzielę. W prognozowanych przez meteorologów z IMGW warunkach pogodowych mogą tworzyć się niebezpieczne sytuacje na drogach.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Sonda
Czy w cyrku powinny występować zwierzęta?

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]