Ile kosztuje kebab w Katarze? Będziecie w szoku! Te mistrzostwa szarpną kibiców po kieszeni!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Ile kosztuje kebab w Katarze? Będziecie w szoku! Te mistrzostwa szarpną kibiców po kieszeni!

2022-11-22 17:34

Paragony grozy w Doha. Chociaż na różnorodność posiłków w Katarze narzekać nie można, to można zdecydowanie nie być zadowolonym z tamtejszych cen. Kibice będą mogli spróbować jednego z najlepszych kebabów świata. Tanio jednak nie będzie. Menu? W formie multimedialnej, do sprawdzenia dla każdego po angielsku.

Jeśli kibice liczyli na prawdziwą ucztę, którą suto zapiją piwem, to przeżyją prawdziwe rozczarowanie! Powiedzenie, że nie jest to tanie miejsce, to wręcz niepowiedzenie nic. Dziennikarze Super Expressu wybrali się na tegoroczny Mundial i postanowili coś przekąsić. Szybko okazało się, że za talerz obiadowy w Katarze zapłacić muszą ponad dwieście złotych. Są jednak też ,,tańsze" warianty. Mały kebab, podobny do tego, jaki serwuje się w Polsce, kosztuje około 40 złotych. Pepsi do posiłku kosztował 7 złotych.

Całe nagranie możecie zobaczyć poniżej.

Tyle kosztuje kebab w Katarze. Tanio nie jest

Piwa na stadionie nie będzie. A w hotelu jest koszmarnie drogie!

Władze Kataru i FIFA cofnęły decyzję o sprzedaży piwa wokół stadionów mistrzostw świata, głosi oświadczenie piłkarskiej centrali opublikowane w piątek, dwa dni przed rozpoczęciem imprezy.

„Po rozmowach między władzami kraju gospodarza mistrzostw a FIFA” zdecydowano o „usunięciu punktów sprzedaży piwa z obrzeży stadionów” i „skoncentrowaniu dystrybucji napojów alkoholowych” w strefach kibica i autoryzowanych lokalach, precyzuje komunikat prasowy, nie podając powodów takiej decyzji.

 Katar, ubiegając się o organizację mundialu, zgodził się szanować partnerów handlowych FIFA i podpisywał kontrakty po wygranej w głosowaniu w 2010 roku. Budweiser, jeden z głównych sponsorów MŚ, miał sprzedawać piwo alkoholowe wyłącznie w obrębie biletowanego obwodu otaczającego każdy z ośmiu stadionów na trzy godziny przed każdym meczem i godzinę po nim. Oficjalna strefa kibica FIFA została zlokalizowana w śródmiejskim parku Al-Bidda, gdzie nawet 40 tysięcy fanów może gromadzić się, by oglądać mecze na gigantycznych ekranach. Cena za półlitrową butelkę piwa została tam ustalona na poziomie 14 dolarów.

W Katarze, kraju muzułmańskim, obowiązuje ścisła kontrola sprzedaży alkoholu, którego spożywanie jest zakazane w miejscach publicznych. Goście odwiedzający Katar nie mogą wwozić alkoholu, nawet zakupionego w strefach wolnocłowych, a większość nie może kupować alkoholu w jedynym w kraju sklepie monopolowym. Mogą go tam nabywać jedynie osoby posiadające specjalne zezwolenie i tylko w określonych limitach. Alkohol jest sprzedawany w barach w niektórych hotelach, gdzie piwo kosztuje około 15 dolarów za pół litra.

QUIZ na dobre maniery!

Pytanie 1 z 8
Kto ma pierwszeństwo w drzwiach?